Ana Sayfa İnsan Hakları Direniş'i Öğrenciler Kazandı

Direniş'i Öğrenciler Kazandı

Samsun'da okullarını yıktırmamak için nöbet tutan Atakum Anadolu Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi öğrencileri 15 Haziran'da gözaltına alınmıştı.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2014 Çarşamba 13:14
 Direniş'i Öğrenciler Kazandı

Gözaltına alınan 7 genç savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınan öğrencilere Kabahatler Kanunu'na muhalefetten 189 lira ceza verildi.

Atakum Tarım Lisesi'nin kapatılmasını ve yerine Protokol Cami yapılmasını protesto etmek amacıyla toplanan grup içerisinde ki 7öğrenci, 15 Haziran'da okul bahçesinin girişinde bulunan belediye otobüs durağına "Okuluma dokunma ağacıma kıyma" yazısı bulunan pankart asmak istedi. Grubun iddiasına göre; polis hiçbir uyarıda bulunmadan müdahale etti. Yaralananlar oldu. Polisler tarafından Denizevleri Polis Merkezi'ne götürülen çocuklar orada ilk ifadeleri alındıktan sonra adli tıp merkezine gönderildi. Daha sonra savcıya ifade veren gençler polise direnmediklerini söyledi. Çocuklar yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu dava ile ilgili karar açıklandı. Savcı kararında, "Olayın oluş şekli, alınan ifadeler ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde SSÇ'lerin görevli memurlara şiddet ve tehdit uyguladıklarına dair bir iddia ve delilin bulunmadığı, bu nedenle suçun yasal unsurlarının oluşmadığı anlaşıldığından suça sürüklenen çocuklar hakkında kovuşturmaya yer olmadığına" dair ifadeler yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP’den önerge: Çocuk istismarı vakaları son 10 yılda 700 kat arttı

CHP’den önerge: Çocuk istismarı vakaları son 10 yılda 700 kat arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık