Ana Sayfa Güncel 15 Bin TL için iki gözünü kaybedecek...

15 Bin TL için iki gözünü kaybedecek...

Artvin Merkez, Verem Dispanseri yanında ikamet eden, biri 4 diğeri 2 yaşında olan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Gönül Aksoy acil ameliyat olmazsa 2 gözünü de kaybedecek.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 16:04
15 Bin TL için iki gözünü kaybedecek...

Eşi Dursun Aksoy asgari ücretle taşerondan belediye temizlik işçisi olarak çalışıyor. Dursun Aksoy’un bu parayı bulması, masrafları karşılaması ise çok zor.

 

Göz hastası Gönül Aksoy’ın eşi Dursun Aksoy taşerondan, hizmet alımından 800 TL aylıkla Artvin Belediyesi’nde çalışıyor. Gönül Aksoy’un ameliyat masrafı ise  sadece iki lazer göz ameliyat masrafı yaklaşık 15 bin TL tutuyor.  Bu ameliyat zor ve riskli olduğu için sadece İstanbul’da yapılabiliyor. Dursun Aksoy yardım talebinde bulunmaktan çekindiği için derdini kimseye anlatamadı.

 

DURSUN AKSOY’UN EPİLEPSİ HASTASI OLAN ANNE FATMA AKSOY AKRABALARINI

ARAYARAK GELİNİ İÇİN YARDIM TALEP ETTİ, KONU BASINA KADAR YANSIDI

 

Dursun Aksoy’un annesi Fatma Aksoy, tanıdıklarına ve akrabalarına ulaşarak gelini ve oğlu için yardım talep edince akrabalardan birisi de durumu basına iletti. Bunun üzerine 08 Haber gazetesi muhabiri ve Dost Artvin Muhabiri ailenin evine giderek konu hakkında anne Fatma Aksoy ve baba Abdullah Aksoy’dan bilgi aldı. Oğlu Dursun ve gelini acilen İstanbul’a gittiği için basın mensupları kendi evinden cep telefonuyla göz hastası olan Gönül Aksoy’un eşi Dursun Aksoy’a ulaştı. Aksoy, an itibarıyla İstanbul’da olduklarını, eşinin acilen ameliyat olması gerektiğini söyleyen doktorlar, vakit geçirilmemesi konusunda uyarınca mecburen apar topar İstanbul’a götürdüğünü,  22 Eylül 2014 (bugün)pazartesi günü bir gözünden, Çarşamba günü ise diğer gözünden acil ameliyat yapılacağını,  ancak kısa sürede 15 bin TL’yi tamamlamasının, bulmasının imkânsız olduğunu anlatan Dursun Aksoy; “ Eşim Gönül Aksoy’un göz rahatsızlığı vardı.

 

İKİ GÖZ DAMARI PATLADI ACİLEN İSTANBUL’A GELDİK

 

Zaman burada, Rize, Trabzon’daki hastanelere götürüyorduk. Ancak hastalık çok ağır olduğu için artık buralarda tedavisinin imkânsız hale geldiğini doktorlar söyledi. Hastanın acilen İstanbul’daki göz hastanelerine götürülmesi gerektiğini söylediler. İki göz damarları patlayınca gözleri kan doldu, apar topar İstanbul’a geldik.5 kuruşumuz yoktu. Konu komşudan borç aldık, bankadan kredi çekerek yol ve acil ihtiyaçlar için bir miktar para temin ettik. Bu 15 bin TL’yi bulabilmem kansız gibi bir şey. Babam Orman Dairesi’nde mevsimlik işçi… 5 ay çalışıyor, 7 ay boştur. Ben 800 TL maaş ile çalışıyorum. Durumumuz gerçekten çok zordur. Sigortanın dışında iki gözün lazerle ameliyatı yaklaşık 15 bin TL tutuyor.

 

İSTANBUL’A GELİRKEN CEP TELEFONUMU SATTIM ŞU AN BİR AKRABAMIN

VERDİĞİ ESKİ BOZUK BİR TELEFONLA SİZİNLE KONUŞUYORUM

 

Ben buraya gelebilmek için para edecek ne varsa sattım. Cep telefonumu sattım, akrabamdan 20-30TL’lik bozuk bir telefon aldım, sizinle o telefonla konuşuyorum, arada ses gidip geliyor. Allah kimseye hastalık vermesin, ekmek soğan yeyin, varsın sofranızda zeytin, peynir olmasın, ama sağlık her şeyin başı. Ben bu konuda bana ulaşmak isteyen hayırseverlerimize, yetkililerimize telefonumu veriyorum. 0534 760 08 37, eğer bu telefona ulaşamazsanız, eşimin telefonu ise 0535 648 34 95… oradan ulaşırsınız…

 

KEŞKE İMKÂNLARIMIZ OLSAYDI DA DERDİMİZLE BU ŞEKİLDE

HASTALIĞIMIZLA KİMSEYİ ÜZMESEYDİK, ZOR DA BIRAKMASAYDIK

 

Keşke imkânlarımız olsaydı da kendi derdimizle başkalarını üzmemiş olsaydık. Ancak maalesef çok zor durumda olduğumuz için,  içim kan ağlayarak bunları söylüyorum. Aldığımız maaş ve durumumuz bu parayı bulmaya yetmiyor. Banka’dan çektiğim paranın aylık ödemesi de başlayacak. Konu komşunun parası iade edilecek. Lazer ameliyatının parasını nasıl bulacağız?  Eşim göz ağrısı yetmiyormuş gibi, üzüntüsünden sürekli ağlıyor.

 

ÇOCUKLAR KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN YANIMIZA ALDIK, ÇÜNKÜ AMELİYAT SONRASI ORADA NE KADAR KALACAĞIMIZ BELLİ DEĞİL, ANNEM EPİLEPSİ HASTASI O DA ZOR DURUMDA BAKAMAZ

 

İki çocuğumuzu da yanımızda getirdik. Onlara burada ir akrabamız bakıyor. Biri 4 yaşında diğeri 2 yaşında onlar da annelerini arıyorlar. Gerçekten çok zor durumdayız. Eğer ameliyat masrafı olan yaklaşık 15 bin TL’yi bulabilir veya bu lazer ameliyat ücretini bir hayırsever veya yetkililerimiz üstlenirse sorunumuz kalmayacak. İnanın ki çocuklar gibi sevineceğiz. Şu anlık tek sıkıntı bu paranın bulunmasıdır.

 

SAYIN VALİMİZİN ÇOK DUYARLI OLDUĞUNU BİLİYORUM. MECBUR

KALMASAM GERÇEKTEN BÖYLE BİR YARDIM TALEP ETMEZDİM.

 

Sayın yetkililerimizden,   Hayırsevere işadamlarımızdan, Özellikle sayın valimizden yardım talep ediyorum. Sayın valimizin bu konularda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. Pazartesi acilen bir gözü ameliyat edilecek, Çarşamba günü de diğer gözü ameliyat edilecek. Aralık ayında da bir ameliyatı daha olacak.

 

DUYAN HERRKES YARDIM ETMEK İSTİYOR AMA İMKÂNLARI YOK

 

Bu arada annem epilepsi hastası, yalınız kalmaması lazım, babam işe gidiyor. Bir kardeşim var, o da işsiz. Ben bizim derdimizle dertlenen, ilgilenen, bizimle üzülen herkese teşekkür ediyorum. Allah kimseye dert, hastalık vermesin.  İnsan dara düşmeden iyiliğin, insanlığın, dostluğun değerini bilemiyor. Şu an beni aradığınız için çok duygulandım. Herkes elinden geldiği kadarıyla yardım etmek istiyor. Ama imkân olmayınca da yapılacak çok şey kalmıyor.”dedi.

08haber

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık