Ana Sayfa Eğitim 2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Atanamayan öğretmenlerin ve lisans mezunlarının sıklıkla tercih ettiği ücretli öğretmenlik ile ilgili 2016-2017 döneminde durum ne olacak? Başvurular ne zaman başlıyor? Başvuru için hangi evraklar gerekli? Tüm bu soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2016 Pazar 13:28
2016-2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Dönemi bitti. Bundan dolayı Ücretli Öğretmenlik yapan öğretmenlerimizin görevleri de sonlanmış oldu. 2016 – 2018 Eğitim Öğretim döneminde yeniden Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyen veya bu işi ilk defa yapacak olanların şu aralar en çok merak ettiği soru başvuruların ne zaman başlayacağı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ücretli Öğretmenlik’te başvuru tarihi, son başvuru tarihi vb durumlar aslında söz konusu değildir. Bu işi yapmak isteyen öğretmenler normalde istedikleri tarihte ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru formunu vererek başvuruda bulunabilirler. 

Fakat Milli Eğitim Müdürlükleri tüm yıl boyunca bu konuyu takip etmek istemezler. Bunun sebebi de eğitim öğretim dönemi başladıktan sonra öğretmene ihtiyaç duyulan branşlara ellerindeki ücretli öğretmenlik başvurularını kullanarak gerekli görevlendirmeleri yapmalarıdır. Ve bu başvuru dönemi genellikle okullar açılmadan önce, Temmuz – Eylül ayları arasında olmaktadır. Hatta çoğunlukla Temmuz sonu gibi başvuruların başladığını söyleyebiliriz. Tekrar üstüne basmak istiyorum sabit bir başvuru tarihi yoktur.

Gelelim başvuruların nereye ve nasıl yapılacağına;

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

Başvurular “Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu” adı verilen bir formun doldurulması ve doldurulan bu formla birlikte, formda belirtilen “Gerekli Evraklar” ın ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerine teslimi yoluyla yapılır.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta başvurular çoğunlukla İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından alınır. Yani başvuruları İlçe MEM’ler açar. Bunu da belirtmem gerekir ki Bazı Milli Eğitim Müdürlükleri Online başvuru alabilmektedir.

Bu konu için yazımı fazla uzatmak istemiyorum arkadaşlar, ücretli öğretmenlikle ilgili sorularınızı yorum kısmından ve aşağıdaki mail ve sosyal medya hesaplarımdan sorabilirsiniz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat sonuçları açıklandı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat sonuçları açıklandı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık