Ana Sayfa Spor 2.Uluslararası Golezana Yaylası Dağcılık şenliği başlıyor.

2.Uluslararası Golezana Yaylası Dağcılık şenliği başlıyor.

Yeditepe Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü tarafından düzenlenen 2.Geleneksel Uluslararası Golezana Yaylası Dağcılık şenliği 12 Ağustos tarihinde Ardeşen'den başlıyor.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2015 Salı 10:37
2.Uluslararası Golezana Yaylası Dağcılık şenliği başlıyor.

Yeditepe Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor kulübü'nüm 2015 yılı Faaliyet programında yer alan Pars Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenleyeceği Golazena yaylası YTDOSK dağcılık şenliği 12 Ağustos tarihinde düzenlenecek etkinlikle başlayacak..

Kulüb tarafından yapılan açıklama ve şenlik programı...

"2015 yılı Faaliyet programımızda yer alan Pars Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz Golazena yaylası YTDOSK dağcılık şenliği faaliyet Programı.

Ana kamp yeri 2200 m. de Golazena yaylası; yaylada geleneksel giyim, yöresel yemek ve yöresel mimari örnekleriyle yayla evleri büyük önem taşımakta, Golazena yaylasında yün çorap dokuması, yöre kültürünün yansıttığı halk oyunları ve müziği ile geleneksel olarak yapılan yayla festivalleri icra edilmektedir.

Golazena yaylası Ardeşen ilçesine 48 km, Rize Merkezine 97 km mesafededir.

Otantik yayla evleri içerinde yer alan kamp yerine ulaşım Ardeşen merkezinden Kulübümüzce sağlanacaktır. 
Şenliğimize katılımlarinizi bekler esenlikler dileriz. 

Faaliyete Katılacak kulüp veya ferdi sporcuların Dağcılık Lisanslarını vize etmeleri gerekir. Ayrıca katılım belgesi düzenlenecektir.
Başvuruların 03 Ağustos 2015 tarihine kadar info@ytdosk.com e-posta adresine katılımcı bilgilerini göndermelerini rica ederiz. 

Ana kamp yeri 2200 m. de Golazena yaylası; yaylada geleneksel giyim, yöresel yemek ve yöresel mimari örnekleriyle yayla evleri büyük önem taşımakta, Golazena yaylasında yün çorap dokuması, yöre kültürünün yansıttığı halk oyunları ve müziği ile geleneksel olarak yapılan yayla festivalleri icra edilmektedir.
Golazena yaylası Ardeşen ilçesine 48 km, Rize Merkezine 97 km mesafededir.

Otantik yayla evleri içerinde yer alan kamp yerine ulaşım Ardeşen merkezinden Kulübümüzce sağlanacaktır. Kamp alanında ortalama hava sıcaklığı gündüz 25°C, gece 05°C civarında olup hava koşullarının değişkenliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Doğada yapılan aktivitelerde; Hava şartları, rota ve kayanın zorluk derecesi, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, fiziksel yetersizlik, dikkatsizlik, özgüven artışı, kontrol kaybı ve telaşlanma gibi nedenlerle oluşabilecek risklerden kulübümüz sorumlu olmayacaktır.

Doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip kişilerin, özellikle yüksek tansiyon, kalp ve solunum rahatsızlıkları gibi durumlarını önceden bildirmeleri zorunludur.

Zirve kampı Soğan gölü; yayladan yürüme mesafesi 3 saat, Karataş 3495m. zirveye de 7 saat olarak planlanmaktadır. Gelişmelere bağlı olarak programda değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz.

Zirve tırmanışına katılacakların; mevsim koşullarına uygun giysiler, kask, sert tabanlı yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, kafa lambası, enerji verici yiyecekler (incir, kuru üzüm, kayısı) taşımaları gerekliliği, katılımcılarca göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir.

Faaliyet Programı

12 Ağustos Çarşamba

Saat 13:00’de Ardeşen’de toplanma buradan araçla Çaçahona yaylası, Zizeni yaylası, Carimangana yaylasından hareket edip çevre gezisinden sonra Golazena yaylasına devam edip kampı kuruyoruz.

13 Ağustos Perşembe

Golazena yayladan kamp yükü ile soğan gölüne tırmanıp zirve kampını kuruyoruz, çevre gezisi ve ertesi günkü tırmanış hazırlıklarını tamamlıyoruz.

14 Ağustos Cuma

Sabah Karataş (Duatepe) 3495m. zirvesi için yola çıkıyoruz, zirve dönüşü dinlenme ve çevre gezisinden sonra geceyi burada geçiriyoruz.

15 Ağustos Cumartesi

Günü Lemşona yaylasına ve göllere yürüyüş yaparak geçiriyoruz, öğleden sonra Golazenaya hareket edip kampı kuruyoruz. 

16 Ağustos Pazar

Faaliyet sonu sabah araçla Ardeşen’e hareket ediyoruz.
Şenliğimize teşriflerinizi diler saygılar sunarız. 

Önemli Not

Faaliyete Katılacak kulüp veya ferdi sporcuların Dağcılık Lisanslarında 2015 yılını vize etmeleri gerekir. 
Başvuruların 03 Ağustos 2015 tarihine kadar info@ytdosk.com e-posta adresine katılımcı bilgilerini göndermelerini rica ederiz. Detaylı bilgiyi başkanımızdan 0532 200 35 26 alabilirsiniz. "

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık