Ana Sayfa Yerel Gündem 42. Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

42. Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkulu geçecek

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2014 Çarşamba 09:39
42. Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

ARHAVİ-Türkiye'nin en köklü kültür ve sanat festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 42.si düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 42. yılı geride bırakmanın gururuyla başlıyor. Festival komitesi adı altında toplanan kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, festivalimizin duyurulması adına sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri en iyi şekilde yerine getirmek adına titizlikle çalışmalarına devam ediyor. Her yıl olduğu gibi yine bu yılda Laz kültürünü yaşatmaya çalışan birbirinden eğlenceli etkinlikleri, uluslararası bazda kültürleri buluşturan aktiviteleri ve Türkiye'nin birbirinden değerli gözde sanatçılarının sahne alacağı bölge halkı ile buluşturacak olan 42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali bu yıl da adından söz ettirecek.

            29-30-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında 3 gün sürecek olan festivalde gündüz kültürel yarışmalar düzenlenirken, gece ise müzik ziyafeti verilecek. Gündüz etkinlikleri sırası ile Hamsili ekmek yapma yarışması, Laz böreği yapma yarışması, aykırı hızar ile odun kesme, fındık ayıklama, dibekle mısır ayıklama, dik hızar ile tahta biçme, halat çekme, çay toplama yarışması, çeşitli yarışma etkinlikleri ve sportif müsabakalar eşliğinde geçecek.

Gece etkinliklerinde ise Hande Yener,  Aydın Kurtoğlu, Selçuk Balcı, Bahri Turan gibi birbirinden değerli gözde sanatçılar, bunun yanında yine birbirinden değerli yöresel sanatçılar Turan Ustabaş, Tolga Kurdoğlu, Nina Basharuli, İlham Askeroğlu, Emine Keser ve Grup İsina sahne alarak festivale katılan halkımıza eğlenceli anlar yaşatacaklar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl ki festivalimize, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, MNG Holding, Nurol Holding, Çarmıklı Holding, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, AKBANK Genel Müdürlüğü, Çay-Kur Genel Müdürlüğü, CİOFF, Uluslararası Festivaller Birliği, önemli kurum, kuruluş ve kişilerin destek ve katkıları bulunmaktadır.

İlk yapıldığı tarihten bugüne 41 sene geçen ve artık ulusal çapta isim yapmış, marka haline gelmiş bir festival olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 42. Yılında yine yoğun ve aynı zamanda eğlenceli bir program ile bölge halkının katılımını bekliyor

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık