Ana Sayfa Yerel Gündem 4.Artvin Tanıtım günü sona erdi.

4.Artvin Tanıtım günü sona erdi.

Ankara'da düzenlenen Artvin Tanıtım Günlerinin 4.cüsüde tamamlandı.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 20:12
4.Artvin Tanıtım günü sona erdi.

Hayati Akbaş

ANKARA-Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı ve Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği koordinesinde bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile organize edilen ve ilin marka değerini yükseltmek, turizm potansiyelini artırmak ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen ''4. Artvin Tanıtım Günleri '' sona erdi.

Birçok doğal güzelliği içinde barındıran, yeryüzü Cenneti olarak ta adlandırılan Artvin'in 4 gün boyunca halk oyunları, gelenek ve görenekleri, halısı, kilimi, yöresel mutfağı, sahip olduğu tarihi ve turistik güzellikleri ile var olan değerlerini Ankara’da yaşayan Artvinlilerin yanı sıra binlerce Ankaralılara tanıtıldı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 9-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuarın açılış törenine Artvin Valisi Kemal Cirit ile eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Ömer Dereci, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Safiye Tuncay, İstanbul Artvinliler Vakfı Başkanı Hakan Bekar, Artvin Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, Ankara’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve vakıf başkanları, Dünya Altın Burun Şampiyonu Mehmet Özyürek ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katılmıştı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, 4 gün süren tanıtım günlerinde kentin marka değerini yükseltmek amacıyla Artvin'i Ankara'ya taşıdıklarını belirterek, ilin turizm potansiyelini artırmak ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen ''4. Artvin Tanıtım Günleri’nin'' amacına ulaştığını söyledi.

Tanıtım günleri boyunca her gün fuarı ziyaret ederek stantları tek tek gezen Vali Cirit, Artvinli hemşerileriyle yakından ilgilenerek Artvin hakkında uzun sohbetler etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Cirit, büyük halkalar oluşturarak tulum ve akordiyon eşliğinde horon oynayan Artvinlilere eşlik ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ankara tanıtım günlerinin amacına ulaştığını belirten Vali Cirit, “Yeşil ile Mavinin buluştuğu saklı güzel Artvin’imizi Ankara’dan başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtmaya çalıştık. Güzel şehrimizin doğal güzelliklerini ve farklılıklarını tanıttığımıza inanıyorum.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık