Ana Sayfa Yerel Gündem ADD Arhavi Şubesi 'Uçurtma Şenliği' düzenliyor

ADD Arhavi Şubesi 'Uçurtma Şenliği' düzenliyor

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi “Uçurtma Şenliği” düzenliyor

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2017 Cumartesi 10:42
ADD Arhavi Şubesi 'Uçurtma Şenliği'  düzenliyor

HAYDİ ÇOCUKLAR 2 MAYIS’TA ŞENLİĞE

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi  “Uçurtma Şenliği”  düzenledi. Konu ile ilgili ADD Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu şu açıklama yaptı:

            “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde bayram coşkusunu yaşatmak için,her yıl olduğu gibi bu yıl da Uçurtma Şenliği düzenledik. Dernekte yaptığımız uçurtmalarla özgürlük duygusunu; yarışmalar ve unutulmaya yüz tutmuş eski oyunlarla da çocukluğun güzelliğini yaşatmaya çalışacağız.

            Palyaço oyunları ve gösteriler, Bayrak Yarışı,Çuval Yarışı, Yumurta Yarışı,Balonla Yürüme Yarışı, İp ve Top Oyunları, Yağ Satarım Bal Satarım, Bezirgân Başı, Çember Çevirme, Mendil Kapmaca ve benzeri oyunlar oynatacağız. Uçurtmalarımızla gökyüzünü renklendirereceğimiz şenlik ödüllerle ve piknikle tamamlanacaktır.

            Arhavi Şehir Stat’ında 2 Mayıs Salı günü saat:10.00 ile 15.00 arasında yapılacak olan UçurtmaŞenliğimize Ana sınıfından 4. Sınıfa kadar tüm öğrenciler,  öğretmenleri ve velileriyle birlikte katılacaklardır. Ayrıca çocukluğunu yaşamak isteyen herkes Uçurtma Şenliğimize katılabilir. ”dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık