Ana Sayfa Yerel Gündem ADD Şube Başkanı Artan"Bu bir savaş değil,soykırımdır"

ADD Şube Başkanı Artan"Bu bir savaş değil,soykırımdır"

Atatürkçü Düşünce Derneği Ardeşen Şube Başkanı Avukat Ferhat Artan İsrail'in katliamları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2014 Cuma 08:09
ADD Şube Başkanı Artan


Ardeşen ADD Başkanı Ferhat Artan Filistin'de yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda buludu. Artan " bu savaş müslümanların ve yahudilerin savaşı değildir. Bu savaş orta doğuyu paylaşma savaşıdır" dedi ve sözlerine devam etti.

 

   "Bu bir savaş değil bir soykırımdır, vahşettir, insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan bir savaş türüdür. Ama burada israil'in işlevini değerlendirmemiz gerekir. Ben İsrail'in bu tutumunu büyük  Ortadoğu Projesini yaşama geçirmesi olarak görüyorum. Büyük Orta Doğu Projesinde ki amaç neydi? Ortadoğuyu parçalamak, devletleri bölmek, bunun  için İsrail'in güçlenmesini sağlamaktı. Ne yapıldı? Irak bölündü parçalandı kendi başı ile uğraşır hale getirildi. Yakın geçmişte Suriye kendi iç işleri ile uğraşmak zorunda bırakıldı. Bir İran var Filistin'i yetiştirebilecek. Kürdistan kurulması gündeme geldiğinde, daha doğrusu İŞİD'e karşı türk güçleri başarı kazanmaya başladığında, Kürdistan devletini tanıyabileceğini söyleyen ilk devlet sanıyorum İsrail olmuştu. Bu durumda İsrail'in bu yaptıklarını Büyük Ortadoğu Projesinin içinde görüyorum ben. Bu bakımdan İsrail'in politikasının yerinde olmadığını herkes gibi bende söylüyorum. Ama sonuç olarak şunu söyleyelim, İsrail'in bu yaptığının savunulacak yanı yoktur. Bunu sadece yahudi müslüman kavgası oarak görmemek gerekir. Bu bağlamda müslüman diyebildiğimiz hiçbir ülkeden, Türkiye dışında her ne kadar beğenmediğimiz bir hükümet olsa da bu olaya bir tepkisi vardır, bunun dışında hiçbir islam ülkesinin sesini çıkarmayışı bunun müslümanlık yahudilik kavgası olamadığını Ortadoğu'yu paylaşma kavgasının bir aşaması olduğunu söylemek durumundayım. Durulmamalı, birşeyler yapılmalı. Bu konuda tabi ki öncelikle hükümetimize görev düşüyor. Ticari ilişkileri, askeri bağlantıları kesmek gibi radikal çözümler gündeme gelebilir. Ama devlet politikasıdır. Bunu söyleyebilecek nitelikte bir hükümet olduğunu düşünmüyorum.

    Boykot kararları geçici kararlardır. Uzun süreli yaşama geçirilemez. Medyası ile sermayesi ile israil ve ya Amerikan mallarının bombardımanı altındayız. Evet kısa vadede bir uyarı niteliği taşıyabilir. Ancak uzun süreli tutucağını sanmıyorum. Kaldı ki yerli malı diye medyada gösterilen ürünlerin çoğunun da Türkiye'de üretilen yabancı markan olduğunu biliyoruz. Bunun haricinde bir çoğu da İsrail malıdır. Ama halk oalrak İsrail'e karşı durduğumuzu göstermek için sembolik de olsa boykot kararı almamız gerektiğini düşünüyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık