Ana Sayfa Çevre AKARSU YATAĞINA İMAR İZNİ

AKARSU YATAĞINA İMAR İZNİ

Rize ili, Çayeli ilçesi, Senoz vadisinde ki Kaptanpaşa köyünde akarsu yatağı üzerinde yasa ve yönetmeliklere hiç de uygun olmayarak yapılan konut inşaatı...

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 19:15
AKARSU YATAĞINA İMAR İZNİ

Eski Bakanlardan Hayati YAZICI'nın yerelde ki danışmanı Dursun Ali UZUN geçtiğimiz yaz mevsiminde akarsu yatağı üzerinde yasa ve yönetmeliklere hiç de uygun olmayan bir şekilde konut inşaatına başlamıştır. İnşaatın yapımı halen tamamlanmamış olup devam etmektedir. İnşaat sadece akarsu yatağı üzerinde değil ileride karayolu genişlemesine de engel olacak şekilde yapılmıştır.

Akarsu yatağına yapılan inşaatın zaman içerisinde oluşacak sellerden korumak için ise Devlet Su İşleri tarafından ıslah çalışması adı altında, aslında yapılan konuta kayda değer rakamlarla ifade edilebilecek bir çevre ve bahçe düzenlemesi yapılmaktadır.Devlet imkanıyla imtiyazlı kişi ve ya kişilere özel iş yapıldığı alenen ortada olup, şaibelerle dolu bir inşaat olduğuda konuşulmaktadır.

Yapılan sözde ıslah çalışması, akarsuyun doğal akışına uygun yapılmayarak adeta inşaatın şekline, çevre ve bahçe düzenlemesine göre yapılıp akarsuyun akış yönü de değiştirilmiştir. Devlet Su İşlerinin bütçesiyle yapılan bu kayda değer inşaatte onlarca ton demir ve yüzlerce m3 beton imtiyazlı kişilere kullanılmıştır.

Söz konusu inşaatın yapım aşamasından sonuna kadar siyasiler, muhtar, bürokrasi ve danışman arasında kirli ve kişisel çıkarlara dayalı bir ilişkinin olduğu açıktır. Usulüne uygun olmayan, başından sonuna şaibeli, karayolu ve akarsu yönetmeliklerine aykırı, devlet imkanlarını siyasi konumlarını kullanarak imtiyazlı kişi veya kişilere özel kullanıp, devleti milyonlarca lira zarara uğratan, bölge halkının da son derece rahatsızlık duyduğu bu inşaatın çok yönlü araştırılıp, çıkar ilişkisi olan kişilerin tespit edilip, hukuk önüne çıkarılmasını istiyoruz.

YORUMLAR
  • yorum2016-04-06 00:15:00Murat

    Bu rant ve talan her ilçe de var.Millet artık allaha havele ediyor.Hukuksuzluğun cezası yok.Her şey onlarda..

  • yorum2016-04-01 00:47:59cemil

    Rize Hemşin İlçesinde de akp linin evine yol yamak için Tokinin dere yatağına yaptığı taştan dere islahi sokülerek.Dere islahı adı altında bir AKP liye milyarca lira harcama yapılarak dere içerisine beton dökülerek tek bir eve yol yapıldı...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bekaroğlu'ndan Erdoğan'ın sitemine sitem..

Bekaroğlu'ndan Erdoğan'ın sitemine sitem..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık