Ana Sayfa Siyaset AKP anketçisinden AKP'ye: Tehlikenin büyüğü geliyor

AKP anketçisinden AKP'ye: Tehlikenin büyüğü geliyor

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir: "İstanbul ve Ankara gibi büyük belediyelerin kaybedilmesi büyük risktir, AK Parti için sonun başlangıcı olabilir."

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2018 Pazartesi 16:53
AKP anketçisinden AKP'ye: Tehlikenin büyüğü geliyor

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir , 24 Haziran seçim sonuçlarını Star yazarı Fdime Özkan'a değerlendirdi.

 

AKP'nin düşen oy oranı için "Biz 7 Haziran ile 1 Kasım 2015 seçimleri arasında bir yerde olacağını tahmin ediyorduk. 1 Kasım’a doğru evrilme potansiyeli de vardı ancak MHP’ye kayma dolayısıyla pek gerçekleşmedi. Sürpriz sayılmaz ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “biz buradan gerekli mesajları aldık” söylemi önemli. Çünkü AK Parti’nin yaptığı ve yapamadığı bir şeyler var" diyen Daşdemir, AKP için aslıl tehlikenin yerel seçimler olduğu uyarısında bulundu.

 

 

 

"AK PARTİ İÇİN RİSK YEREL SEÇİMLERDE"

 

Daşdemir, "AK Parti oylarındaki düşüş yerel seçimleri için bir risk işareti midir?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

 

Kesinlikle. Asıl risk orada. AK Parti için risk genel seçimler ya da Cumhurbaşkanlığı seçimleri değil yerel seçimler. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük belediyelerin kaybedilmesi büyük risktir, AK Parti için sonun başlangıcı olabilir. Çünkü AK Parti, Refah Partisi geleneğinin devamı bir partidir ve hikayesi belediyelerdeki başarısından geliyor. Erdoğan’ın hikayesi de oradan geliyor. AK Parti belediyelere odaklanmak durumunda.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık