Ana Sayfa Yerel Gündem AKP Arhavi İlçe Başkanlığı "HES"çi MNG 'ye sahip çıktı.

AKP Arhavi İlçe Başkanlığı "HES"çi MNG 'ye sahip çıktı.

Arhavi halkının büyük tepkilerine neden olan HES'leri yapan MNG şirketine destek için AKP Arhavi İlçe Başkanlığı 26 Ağustos'ta basın açıklaması yapacak..

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 08:27
AKP Arhavi İlçe Başkanlığı

Sahibi Arhavi'li olan MNG şirketi dünyada başka bir örneği olmayan ilçe içinde HES uygulamasını Arhavi'de yapmaya çalışmış fakat Arhavililerin kararlı mücadelesi ve hukuk sayesinde geri adım atmıştı.

 

MNG şirketinin Arhavi'deki uygulamalarına büyük bir belediyecilik örneği verip yerel yöneticilik tarihinde geçmesi kesin olan bir uygulamayla Arhavi'nin AKP'li belediye başkanı CHP'li meclis üyelerinin karşı çıkmasına rağmen onay vermişti.

 

Fakat Arhavililerin kararlı bir şekilde yapmış oldukları mücadele ve hukuk alanındaki çalışmalar sonuç vermiş ve yasalar MNG 'nin çalışmalarını durdurmuştu.

 

Arhavililerde bunu 23 Ağustos Cumartesi günü Cumhuriyet meydannda toplanarak Horon çekerek kutlamışlardı.

 

Arhavi halkının yaşam alanlarına sahip çıkmasını kendine yediremeyen ve her yeri rant alanı ve paraya dönüştürülecek alan olarak gören düşünce gene dünya tarihinde olmayan bir "yaranma" örneği göstererek 26 Ağustos günü MNG 'ye sahip çıkma çağrısı yapmıştır.

 

AKP Arhavi İlçe Başkanlığı tarafından Facebook Sosyal Medya sayfasında etkinlik oluşturulmuş ve Arhavililere MNG ye sahip çıkma çağrısı yapmıştır.

 

Bu çağrı iyi bir çağrı olmuştur ve HES'ler ve yaşam alanlarının yağma edilmesinin ardındaki gerçek ortaya çıkmıştır.

 

AKP Arhavi İlçe Başkanlığının  Sosyal Medya da yapmış olduğu çağrı

 

"AK PARTİ ARHAVİ İLÇE BAŞKANLIĞI

ARHAVİ İŞ ADAMINA SAHİP ÇIKIYOR

Arhavi'nin gururu değerli iş adamımız Mehmet Nazif GÜNAL Yüzünü doğup büyüdüğü memleketine dönmüş ilçeye yatırımlarıyla adından söz ettirmiş Arhavi'nin büyüyüp çağdaş ve modern bir şehir olması adına adeta tüm gücü ile seferber olmuş memleket sevdalısı değerli ARHAVİLİ bir iş adamımızdır, son günlerde bazı mihraklar, Güç odakları ve dışarıdan beslenen kesimler Arhavi üzerinde büyük oyun oynamaktadırlar.

 

İlçenin değişim ve dönüşümüne tahammül edemeyenler geleceğimizle oynayıp planlı bir şekilde Arhavi'nin önünü kesmekteler, hes bahanesi adı altında amaçları başka olan bur şer odakları Arhavi'nin bağrından çıkan Arhavi'nin evladı Mehmet Nazif GÜNAL ve kuruluşu olan MNG holdinge çok ağır bir ithamla saldırmaktalar hukuk önünde süreç işlerken her şey kanunlar çerçevesinde devam ederken halen tahammül edemeyip,dışarıdan bindirilmiş kıt'alarla provokatör sloganlarla sokaklara çıkıp mahalle mahalle ve köy köy gezen bu sözde oluşumlar katil mng defol mng,elini hes'ten çek Arhaviyi satan mng şeklinde kışkırtıcı tahrik'kar söylemler kullanarak,Arhavili iş adamımıza hakketmediği sözler söylenmektedir.

 

MNG bunu haketmiyor Arhavi'nin geleceğine bu sözde oluşumlar ipotek koyamaz. İşte tam burada hemşiremiz gururumuz iş adamımıza yapılan bu linç kampanyasına artık DUR deme zamanı gelmiştir diyoruz söylenen bu sözler arhavi'lilere dendiği gibi aynı zamanda tüm arhavilileride üzmüştür.Bizler iş adamımız Sy. Mehmet Nazif GÜNAL ve kuruluşuna MNG holdinge sahip çıkıyor ve ilçemizin geleceği için yapacağı her türlü yatırımına tam destek veriyoruz.

 

Bu manada 26 ağustos 2014 salı günü saat 13:00'da cumhuriyet meydanındaki destek açıklamamıza ARHAVİLİ olarak sizleri davet ediyor çağrımıza kulak vermenizi talep ediyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık