Ana Sayfa Siyaset AKP'li Cuma İçten: '22 bin PKK'lı öldürüldü yani 22 bin çocuğum öldürüldü'

AKP'li Cuma İçten: '22 bin PKK'lı öldürüldü yani 22 bin çocuğum öldürüldü'

AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır'da yaptığı bir konuşmada, "22 bin PKK'lı öldürüldü yani 22 bin çocuğum öldürüldü. Hepsi benim çocuğum" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2013 Pazar 19:16
AKP'li Cuma İçten: '22 bin PKK'lı öldürüldü yani 22 bin çocuğum öldürüldü'

AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır'da yaptığı bir konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NTV'nin haberine göre "PKK'lılar da benim çocuğum" diyen Milletvekili İçten, "22 bin PKK'lı öldürüldü yani 22 bin çocuğum öldürüldü. Hepsi benim çocuğum" diye konuştu.

İçten şunları söyledi:

"Burada yapılan katliamlar var. 393 tane, 2008 yılına kadar yapılan katliamlar. Ölen sivil vatandaş sayısı 5 bin 500, bunların yüzde 90'ı Kürt. Öldürdükleri kamu görevlisi sayısı 8 bin insan; onun dışında kaç tane çocuklarımız ölmüş biliyor musunuz? Hani birileri terörist diyor, birileri PKK diyor, birileri gerilla diyor ben hepsine insan diyorum. İşte aramızdaki çizgi farkı bu; diğer vekillerle siyasilerle aramızdaki çizgi farkı.

22 bin tane PKK'lı öldürüldü, yani 22 bin tane çocuğum öldürüldü. Hepsi benim çocuğum. Yarın Kürt hakları bile verilse 22 bin toplamda 37 bin insanın katledildiği bir olayda ben Zazaca konuşmak istemiyorum. Bir insanın ölümüyle bana Zazaca konuşma hakkı veriliyorsa ben orda yokum."

sol.org.tr

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık