Ana Sayfa Dünya Amerika'da 'Hepimiz Müslümanız ' eylemi.

Amerika'da 'Hepimiz Müslümanız ' eylemi.

7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına ABD ’ye giriş yasağı getiren Donald Trump’ın kararına karşı, mahkemenin göçmen ve mültecilerin sınır dışı edilemeyeceğine hükmetmesi, Amerika’da Trump karşıtı protestoları durdurmadı. Havaalanlarında toplanan Amerikalılar, ellerinde “Yasaklara hayır, duvarlara hayır”, “Duvarları yasaklayın”, “Hepimiz Müslümanız” dövizleriyle ayrımcılığa karşı tepkilerini gösteriyor.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2017 Salı 01:06
Amerika'da 'Hepimiz Müslümanız ' eylemi.

Trump’ın Müslüman yasağı, ABD’nin dört bir yanındaki havalimanlarının bir anda eylemcilerle dolup taşmasına yol açtı. Göçmen ve mültecilerin sınırdışı edilmemesi yönündeki mahkeme kararı dahi protestoları dindirmedi.

Hitler döneminde değiliz’ 

New York’taki JFK Havalimanı’nda toplanan yaklaşık 2 bin eylemci, gece boyunda “Bırakın gelsinler” sloganları attı. Ellerinde “Biz bundan daha iyiyiz” ve “Göçmenler Amerika’yı büyük yapıyor” yazılı dövizler vardı.

Eylemciler arasındaki David Gaddis(43) “İnsanların harekete geçmesi şaşırtıcı değil. 1939’da yaşamıyoruz. İnsanlar buna direnmeye hazır. Trump’ın ofiste olduğu her gün, ulusal acil durumdayız” diye konuştu.

21 Ocak’taki ‘Kadın Yürüyüşü’ne katılmadığını söyleyen Hanna Cowart(21) ise “İnsanların sessiz kalması zorlaşıyor” ifadelerini kullandı. Washington, Chicago, Minneapolis, Denver, Los Angeles, San Francisco ve Dallas havalimanların da geniş çaplı protestolara sahne oldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık