Ana Sayfa Yerel Gündem Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı kongresi yapıldı.

Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı kongresi yapıldı.

Demir Akın Güven Tazeledi

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 17:57
Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı kongresi yapıldı.

Hayati Akbaş

ANKARA-Ankara Artvin Kalkınma Ve Eğitim Vakfı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Ankara-Artvin Evi’nde yapılan Olağan Genel Kurul’a 101 kurucu üye hazır bulundu. Bu üyelerden 49'u vekâletle oy kullandı. Büyük çoğunluğun katıldığı ve başa baş geçen Olağan Genel Kurul, Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Akın ve Demirel İkinci Kez Yarıştı

Mevcut Başkan Demir Akın ve eski Başkan Nuri Kemal Demirel’in listesinin yarıştığı kurulda, mevcut Başkan Demir Akın’ın listesi yeniden seçildi.

Nuri Kemal Demirel girdiği ikinci seçimde de kaybederken, Başkan Demir Akın, seçimlerin ardından oylarıyla kendisine yeniden görev veren Vakıf üyelerine teşekkür etti. Akın, oy versin vermesin bütün üyelerin Artvin için oy kullandığını, bu seçimde kaybedenin olmadığını kazananın sadece Artvin olduğunu dile getirdi.

Demir Akın’ın Yönetim Kurulu Listesi’nde yer alan isimler arasında doktor, emekli öğretmen, mühendis, hukukçu, işadamı, gazeteci- yazar yer alıyor. Yeni Yönetim Kurulu Üyelerinin doğdukları ve çocukluklarını yaşadığı Artvin için neler yapabiliriz sorularını şimdiden soran, heyecanlı, bir şeyler yapma isteğiyle dolu bir ekip olması dikkat çekiyor.

Çorbacıoğlu, Genel Kurul Saygı,  Sevgi, Kardeşlik Duygularıyla Yapıldı

Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine seçilenler arasında yer alan Şevket Çorbacıoğlu, sosyal paylaşım sayfasından, seçimi değerlendirerek; “Hiçbir siyasi farklılığın ona çıkmadığı seçim; evrensel değerler olan barış, kardeşlik, dayanışma, sevgi ve saygıyla tamamlandı. Toplam 101 vakıf kurucu üyesinin katılımında; Listeler 49'a-52 ile belirlendi. Bu demokratik ve seviyeli seçimi 3 oyla kaybeden 49 oya sahip liste, biz Artvinliler için, en az kazanan liste kadar değerlidir” dedi.

Kazanan Demir Akın Listesi şöyle: “Yönetim Kurulu Asil listesinde,  Demir Akın-Mehmet Suat Alaybeyoğu, Selim Aksu, Rasim Yılmaz, Ahmet Köroğlu, Yavuz Akaltun, Alitekin Çelik, Şevket Çorbacıoğlu, Kamil Özdemir. Yönetim Kurulu Yedek listesinde, Adem Karaibrahimoğlu, Ahmet Akdoğan Çorbacıoğlu, Olgun Delikanlı, Gürbüz Akyüz, Abdullah Aydın, Hayriye Şengün, Turgut Kibar, Ertuğrul Özel, Ali Zeki Sevinç. Denetleme Kurulu Asil listesinde ise Orhan Gökçe, Hayriye Şengün, İlker Kocaman. Denetleme Kurulu Yedek listesinde Turan Bayraktutan, Nizamettin Güner, Nazmiye Halvaşi “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık