Ana Sayfa Yerel Gündem ARDEŞEN ADD 'DEN BAYRAK PROTESTOSU

ARDEŞEN ADD 'DEN BAYRAK PROTESTOSU

Ardeşen Atatürkçü Düşünce Derneği bir basın açıklaması yaparak Türk bayrağının indirilmesini protesto etti....

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 14:31
ARDEŞEN ADD 'DEN BAYRAK PROTESTOSU

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel merkezi tarafından tüm Türkiye'nin her yerinde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklması Ardeşen'de de yapıldı..

 

Atatürk caddesi üzerinde bulunan dernek binasınıın önünde şube başkanı Av.Ferhat ARTAN tarafından okunan basın açıklamasına dernek üyeler,CHP İlçe Başkanı R.Kemal Ural,CHP İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan  ve vatandaşlar katıldı.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Av.Ferhat Artan tarafından okunan basın açıklamasının tam metni..

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL MERKEZİ BASIN AÇIKLAMASI

 

ŞANLI BAYRAĞIMIZI, SİYASİ İKTİDAR, KENDİ ELİYLE İNDİRMİŞTİR.

 

 

Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden bayrağımıza Lice'de yapılan saldırı, devletimize ve milletimize yapılmıştır.

 

Göndere asılan bayrak, bir askerin canı pahasına koruyacağı en büyük emanetidir. Emanete hıyanet ettirilmiştir.

 

Bu saldırıya karşı net tavır almak ve önlemek görevi, başta Anayasamız gereği Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanına, sonra da yürütme görevini Anayasa'ya göre yerine getirmek yetki ve sorumluluğunu taşıyan Başbakan ve hükümet üyelerine aittir.

 

Bugün Başbakan ve Hükümet,  bu saldırıları önlemek için gerekeni yapmak bir yana, bu saldırıların tek nedenidir.

 

Çünkü, 2011 genel seçimleri öncesinde başlayıp bugünlere kadar siyasi iktidarın inisiyatifi ile yürütülen "Yeni" Anayasa ve "Açılım" politikaları, demokrasinin gereği olmanın çok ötesinde, ABD – AKP – BDP – PKK – İMRALI inisiyatifinin hayata geçirilmesine yöneliktir ve amacının vatanın bütünlüğünü bozmak olduğu, bugün artık tüm Türkiye halkı tarafından bilinmektedir.

 

12 yıllık siyasi iktidarın açılım politikaları, bugün bayrağımızın indirildiği bir noktaya taşınmış bulunuyor. ABD ve AB'nin planlarında taşeronluk yapanların, eninde sonunda ülkemize dayattıkları acı gerçek budur.

 

Türkiye Cumhuriyeti, tarihinde ilk kez askeri kuvvetlerinin gözü önünde bayrağının indirilmesini seyretmiştir.

 

Çadırdan bozma mahkemelerde PKK'lı teröristleri serbest bırakan, açılım adını verdiği bölünme senaryosunu eksiksiz oynayan siyasi iktidardır.

 

Emperyalizmin kuklası terör örgütü, cesaretini iktidarın uygulamalarından almaktadır.

 

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, bayrağının indirilmesini seyrettirilmeye zorlanan askerler için "eğer hükümetin siyasi iradesine bağlılık olmasaydı cezası o anda verilebilirdi" diyerek, asıl suçlunun iktidar olduğunu, bu eylemlerin kendi politikalarından kaynaklandığını itiraf etmiştir.

 

İktidar, suçu yine ikinci, üçüncü kişilere yıkarak kendi suçlarını örtbas etme telaşına kapılmıştır. Biz bu oyunu 17 Aralık sonrası uyguladığı mağduriyet söylemlerinde gördük. Aynı oyuna gelmeyeceğiz.

 

Siyasi iktidar, her ne sebeple olursa olsun ortaya çıkan bu sonuç nedeniyle baş sorumludur. Hemen, acilen, beklemeksizin  istifa etmelidir.

 

Bu istifanın, kanunsuz suç sayılan "pasifleştirme", "sabırla seyrettirme" politikalarına alet olarak görevini ihmal eden veya kötüye kullanan tüm sivil – asker yöneticilerin sorumluluğunu kaldırmayacağını da hatırlatmak isteriz.

 

Bu ülkeyi Türk – Kürt – Alevi – Sünni diye ayrıştırıp, iç savaş çıkartmaya çalışanlar, 2 yıldır kitlesel eylemlerde emperyalizme ve faşizme karşı birleşerek mücadele eden halkımızın "birlik ve beraberlik içinde yaşama" iradesine çarpacaklardır.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği de şartlar ne olursa olsun o mücadelenin önünde yer alacaktır.

 

Bizler; "Tam bağımsız bir Türkiye'de şanlı bayrağımızı yeniden en yükseklerde dalgalandırmak" üzere mücadeleye devam edeceğiz.

 

Söz veriyoruz.

 

 Tansel ÇÖLAŞAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Genel Yönetim Kurulu Adına

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

CHP Fındıklı Kadın Kollarından ,TBMM Başkanına istifa çağrısı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık