Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen Belediye Başkanı Gültekin'den önemli açıklamalar..

Ardeşen Belediye Başkanı Gültekin'den önemli açıklamalar..

Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin yaptığı açıklamada 30 Mart’tan bugüne kadar yoğun bir çalışma temposuyla koşturduklarını ifade ederek şunları söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2014 Cuma 08:23
Ardeşen Belediye Başkanı Gültekin'den önemli açıklamalar..

Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin  yaptığı açıklamada 30 Mart’tan bugüne kadar yoğun bir çalışma temposuyla koşturduklarını ifade ederek şunları söyledi.

 

Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin Haber53'e yaptığı açıklamada 30 Mart’tan bugüne kadar yoğun bir çalışma temposuyla koşturduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Önceliklerimizi, orta vadeli ve uzun vadeli yapacaklarımızı planladık. Kısa vadeli yapmamız gereken hususlarda da sahaya indik ve yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Özellikle mega projelerimizden olan iki tane önceliğimiz olan projelerin uygulaması ile ilgili alt yapı çalışmalarına başladık. Bunun bir tanesi özellikle Doğa Koruma ve Milli Parklarımız tarafından Çamlıhemşin vadisinde yapacağı ziyaretçi merkezi ve rekreasyon alanı ile ilgiliydi. Bu konuda bakanlığımız çalışmalarına başladı. Bizde arazi tahsislerini yaptık.  Öncelikli projelerimizden olan sahil ilçelerinde derin deşarjı olmayan büyük ilçelerden biriside maalesef Ardeşen’dir. Kendi ilçem için zor bir durum. Önemli bir yatırım gerekiyor. Bu konu ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. ÇED raporunu çıkarttırdık. Şu anda ihale aşamasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Halen ihale onayı verilmedi. Borçlanmayla ilgili olarak sıkıntılarımız var. Tabi bu Ardeşen için önemli. Alt yapısı yapılıpta derin deşarjı olmaması nedeniyle, çok kısa dönemler içerisinde bazen dükkanlarımızı, bazen tarlalarımızı ve bazen bodrumlarımızı lağımlar basıyor. Bu bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. İnşallah birkaç ay içerisinde bu meseleyi de çözeceğiz. Belki önümüzdeki yaz ayı derin deşarjla ilgili olarak çalışmaların yapıldığı bir süreç olacak. Sanki seçime gidiyormuşuz gibi de bütün alanlarda çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar neredeyse 4 km’ye yakın beton yol yaptık. Bir o kadarda sanat yapılarımız var. Ardeşen’in üç bölgesinde parke çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnanın buna hiç abartmıyorum seçimden çıktığımızdan beri aynı temponun iki katıyla sahadaki çalışmalarımız devam ediyor. Bazı çalışmalarımızda proje bazlı çalışmalarımızdır. O projelerimiz bittikçe vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bütün sivil toplum örgütleriyle, siyasilerle ve halkımızla istişarelerimizi yapıyoruz. Ben eksenli değil de biz eksenli yönetim anlayışına sahibiz.  Bu doğrultuda hemen hemen herkesin fikrini alıyoruz. Yeni bir gelenek başlattık. Her Salı günü halk günü olarak vatandaşlarımızla yoğun bir şekilde birebir görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bu istişarelerimizi daha da genişleterek arttıracağız”

haber53

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık