Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen Bilim,Kültür,Spor Zirvesi gerçekleştirildi.

Ardeşen Bilim,Kültür,Spor Zirvesi gerçekleştirildi.

Ardeşen Belediyesi ile RİBİAD (Rize Bürokratlar ve İşadamları Derneği) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ardeşen Bilim Kültür Spor Zirvesi” 24-26 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 21:47
Ardeşen Bilim,Kültür,Spor Zirvesi gerçekleştirildi.

RDEŞEN BİLİM KÜLTÜR SPOR ZİRVESİ’NDE BÖLGENİN DEĞERLERİ VE GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI…
“KÜÇÜK DEV BALIK HAMSİ”NİN SAĞLIK AÇISINDAN BİR “ECZA DOLABI” OLDUĞU AÇIKLANDI…

Ardeşen Belediyesi ile RİBİAD (Rize Bürokratlar ve İşadamları Derneği) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ardeşen Bilim Kültür Spor Zirvesi” 24-26 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonundaki etkinliğe çeşitli üniversite ve kurumlardan gelen akademisyenler ve uzmanlar konuşmacı olarak katıldı.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, konuklara hoş geldiniz dedikten sonra, bu zirvenin ilçe ve bölge için var olan büyük potansiyeli değerlendirmede katkıda bulunacağına inandığını belirtti.


Emekli Başbakanlık Müşaviri ve TV programı yapımcısı ve sunucusu Mesut ŞENOL, İTÜ öğretim üyeleri Prof. Dr. Övgün Ahmet ERCAN ve Prof. Dr. Ertaç ERGÜVEN, Okan Üniversitesi öğretim üyeleri Yrdc. Doç. Dr. İlkay GÖK ve Yrdc. Doç. Dr. Funda ŞENSOY, Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Başak SOLMAZ, Fanatik gazetesi köşe yazarı, Spor TV yorumcusu ve Marmara Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Can ÇOBANOĞLU ve Takvim gazetesi spor başköşe yazarı, TRT spor yorumcusu, eski milli futbolcu ve halk tarafından HAYRİ BABA unvanı ile anılan Hayri ÜLGEN zirvede yer aldı.


Konuşmacılar; Ardeşen’in sahip olduğu kültürel, ekolojik ve ekonomik değerler arasında önemli yere sahip unsurlar olarak TULUM, HALK DANSLARI VE YÖRESEL MÜZİK, ATMACA, ÇAY, BAL, KİVİ, RAFTİNG VD. DOĞA SPORLARI, TURİZM (ÖZELLİKLE EKO-TURİZM),YÖRESEL YEMEKLER, BİREYSEL VE TAKIM SPORLARI (ÖZELLİKLE ARDEŞEN’İN HENTBOLDA ULUSLARARASI BAŞARILARI) ve MİMARİ YAPILAR konusunda akademik ölçekte değerlendirmeler yaptı ve çeşitli öneriler sundu.

“Doğanın Dirliği”, “Yöresel Memleket Yemekleri”, “İletişim Kuralları”, “Spor ve Spor Dünyası” başlıkları altında görüş ve düşüncelerini paylaşan konuşmacılara daha sonra Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN tarafından plaket takdim edildi.
 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık