Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen CHP'den Cumhuriyet kutlaması ve protesto..

Ardeşen CHP'den Cumhuriyet kutlaması ve protesto..

CHP Ardeşen İlçe Başkanlığı Cumhuriyet Bayramı Çelenk koyma törenine katıldıktan sonra Ziraat Bankası önünde T.C.yazısının olmamasını protestosu yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2014 Salı 16:04
Ardeşen CHP'den Cumhuriyet kutlaması ve protesto..

Ardeşen'de Türkiye Cumhuriyetinin 91.kutlama yılı çelenk koymak törenleri yapıldı.

Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Heykelinin önünde saat 13.00'de başlayan resmi törenler Kaymakamlık,Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlık Çelenklerinin koyulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşısının söylenmesiyle son buldu.

CHP Ardeşen İlçe Başkanlığından Ziraat Bankası önünde protesto eylemi...

Çelenk koyma törenine 100'e yakın partililiyle giden CHP Ardeşen İlçe Örgütü ,çelenk koyma törenine katılıp saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından basın açıklamasının yapılacağı Ziraat Bankasının önüne gittiler.

Tören ve basın açıklamasına CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural,CHP Rize Eski İl Başkanı Saltuk Deniz,CHP İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan,Belediye Meclis Üyesi Nihal Sever ve Erdoğan Buçan,Atatürkçü Düşünce Dernek Başkanı Ferhat Artan,Partililer,Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

URAL" Eğer Ziraat Bankası T.C.yazısını koymazsa aramızda para toplayıp biz koyacağız "

 

Çelenk koyma töreninin ardından Ziraat Bankası önüne partililerle birlikte gelen CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ural basın açıklamasını okudu 

 "DEĞERLİ ARKADAŞLAR KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI.

BİLİYORSUNUZ BUGÜN CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 91. YILDÖNÜMÜ.

AZ ÖNCE ONUN İLKE VE DEVRİMLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIMIZI VE YAŞATACAĞIMIZI BELİRTMEK MAKSADI İLE ATAMIZIN HUZURUNDA SAYGI DURUŞUNDA BULUNDUK . ONA SÖZ VERDİK. DEMOKRATİK TEMELLERE DAYALI, İNSAN HAKLARINA SAYGILI, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP ÇIKAN, LAİK BİR TÜRKİYEYİ SAVUNACAĞIZ. O NEDENLE CUMHURİYET HALK PARTİSİ İÇİN CUMHURİYET ÇOK ÖNEMLİDİR.

BUNDAN 2 YIL ÖNCE KAYMAKAMLIK BİNASININ TADİLATINA BAĞLI OLARAK DEĞİŞTİRİLEN YENİ TABELADA T.C. İFADESİ BULUNMUYORDU. SAYIN KAYMAKAMIMIZLA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TEMASLAR NETİCESİNDE BU İBARE TABELADA YENİDEN YERİNİ ALMIŞTIR. BU TAVRI NEDENİ İLE SAYIN KAYMAKAMIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAK BAŞTA DEVLET KURUM VE KURULUŞLARI OLMAK ÜZERE TÜM SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN VE SİYASİ PARTİLERİN ANA ÖDEVLERİNDEN BİRİDİR.

ÜLKEMİZİN İLK MİLLİ BANKASI OLAN ZIRAAT BANKASI ŞUBELERİNİN TADİLATLARI YAPILMADAN ÖNCE TAMAMININ TABELALARINDA T.C. İBARESİ BULUNURKEN, TADİLAT SONRASINDA BAZI ŞUBELERDEN BU İFADE ÇIKARTILMIŞTIR. ÜZÜLEREK BELİRTMELİYİMKİ BUNLARDAN BİRİ DE İLÇEMİZİN ŞUBESİDİR. BU BİZİ ARDEŞENLİLER OLARAK ÇOK YARALAMIŞTIR.

YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMA NETİCESİNDE KOMŞU İLÇELERİMİZİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE T.C. İBARESİ YENİDEN YER ALIRKEN MAALESEF ARDEŞENİMİZDE EKSİK BIRAKILMIŞTIR. BU DURUM HALKIMIZIN DİKKATİNDEN KAÇMAMIŞTIR.

BU DURUMUN DÜZELTİLMESİ İÇİN ARDEŞEN ZIRAAT BANKASI MÜDÜRLÜĞÜNE BİR YAZI YAZDIK.

BİLİYOR VE İNANIYORUZKİ BANKA YETKİLİLERİ HALKIMIZIN BU DUYARLILIĞINI DİKKATE ALIP EN KISA SÜREDE T.C. İBARESİNİ BU TABELAYA İLAVE EDECEKTİR."

Basın açıklamasının ardından sözlerine devam eden İlçe Başkanı Ural "Eğer Ziraat Bankası Şube müdürü ve yetkililer T.C. yazısını Tabelaya eklemezlerse aramızda para toplayıp T.C. yazısını tabelaya biz ekleyeceğiz" dedi.

Ziraat Bankası önünde yapılan basın açıklamasına vatandaşlarda büyük ilgi gösterdiler.

İlçe başkanının konuşmasının ardından partililer Ziraat Bankası önünden ayrıldılar.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık