Ana Sayfa Yerel Siyaset Ardeşen CHP'li Kadınlar 'Kadına Şiddet AKP döneminde arttı'

Ardeşen CHP'li Kadınlar 'Kadına Şiddet AKP döneminde arttı'

Ardeşenli kadınların "Kadına Yönelik Şiddete Hayır " yürüyüşüne katılan CHP li kadınlar İlçe Başkanlığına giderek değerlendirme toplantısı yaptılar.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2015 Salı 18:28
Ardeşen CHP'li Kadınlar 'Kadına Şiddet AKP döneminde arttı'

Yapılan değerlendirme toplantısına CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural,Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Nihal Sever,İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan,CHP Rize Eski İl Başkanı Saltuk Deniz,CHP Çamlıhemşin Eski İlçe Başkanı Niyazi Seferoğlu,Tahsin Ocaklı ve partili kadınlar katıldı.

Yapılan mitingi ve miting sonrası yaşananları değerlendiren CHP'li kadınlar, "Kadına yönelik şiddet AKP döneminde her geçen gün artan bir yükseliş gösteriyor.Bunda genel olarak kadına yönelik bakışın değişmesinin önemli bir etkisi bulunmaktadır. Kadın artık gündelik yaşamın içinden uzaklaştırılıp eş yönetimden ,yönetilen ve kontrol edilen yönlendirilen bir kimliğe doğru itilmektedir. Fakat ne yapılırsa yapılsın bizler Cumhuriyetle elde etmiş olduğumuz kazanımları kaybetmeyeceğiz. Buna saltanat özlemiyle yatan kişinin iradesi ve gücü yetmeyecektir" dediler.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı'ndan Biberoğlu'na tepki.

Değerlendirme toplantısına konuşan CHP Ardeşen İlçe Başkanı " Bugün esasında parti olarak Özgecan Aslan’ın katledilmesini protesto etmek için bir açıklama yapacaktık; ancak bazı kadın kuruluşları beni aradılar. Bugün Ardeşen’de yapılan yürüyüşe bizi parti olarak davet ettiler. Bende bu davete hiçbir siyasetçinin o yürüyüşte söz alıp konuşmaması üzerine geliriz diye cevap verdim. Başlangıçta güzel güden mitingin ortasında geçmişte AK Parti’den aday adayı olduğunu bildiğim ve önümüzdeki süreçte de sanırım aday adayı olmaya niyeti olduğunu bildiğim Adem Biberoğlu şöyle bir ifade kullandı. Dini kullanarak “Kısas da hayat vardır” diyor. Yani eğer siz herhangi bir şiddete maruz kaldıysanız size bu şiddeti yapana da aynı şiddeti yapma hakkı çıkar. Özgecan olayın hareket ederek yola çıkarsak Adem Biberoğlu’nun bu açıklamasından şu çıkıyor. O caninin ve ahlaksızın annesine, kızına ve baldızına ayı şiddeti yapmaya hak kazandınız demektir. İşte kötü olan budur. Toplum gerilmektedir"

Değerlendirme toplantısı yapılan konuşmalarla sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık