Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş'den Cumhuriyet Mesajı

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş'den Cumhuriyet Mesajı

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş,Cumhuriyetin 91.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı...

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 01:34
Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş'den Cumhuriyet Mesajı
Ardeşen Kaymakamlığı

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün, geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimizi, kendi kendinin hâkimi ve efendisi yapan Cumhuriyetimizin, 91. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.

Atatürk’ün, “ Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir.” dediği siyasal rejimimizin adı olan bu yönetim şekli; insanı yücelten, inanç ve düşünce özgürlüğünü ön planda tutan, doğruluğu, çalışmayı ve yeteneği değerlendiren, iyiye ve güzele yönelik her gelişmeye açık, hak hukuk ve adalet kavramlarına sıkı sıkıya bağlı, demokratik yapısıyla bugün hala dünya üzerinde birçok milletin özlemini çektiği, kavuşmayı düşlediği büyük bir idealdir.

Ülkemiz, Cumhuriyet tarihimizin en güçlü dönemini yaşadığı bu günlerde, 91 yıldır devam eden ve özellikle son yıllarda daha da ivme kazanan gayretler sayesinde büyük dönüşümleri ve kalkınma atılımlarını başarıyla hayata geçirerek demokrasinin de aynı ölçüde büyük bir olgunluk seviyesine ulaşmış olması; ülkemizin bölgesindeki ve dünyadaki her geçen gün daha da artan saygın konumu, şüphesiz hepimiz için büyük bir iftihar vesilesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

İlyas MEMİŞ
Ardeşen Kaymakamı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık