Ana Sayfa Yerel Gündem ARDEŞEN KAYMAKAMI İLYAS MEMİŞ'TEN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI

ARDEŞEN KAYMAKAMI İLYAS MEMİŞ'TEN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya geldi...

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 11:48
ARDEŞEN KAYMAKAMI İLYAS MEMİŞ'TEN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Ardeşen Öğretmen evi ve Akşam Sanat okulunda düzenlenen programa Kaymakam Memiş'in yanı sıra Rize İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Adayı Hakan Gültekin, İlçe Garnizon Komutanı J. Üst Teğmen Adem Ten, İlçe Emniyet Müdürü Turhan Sarı, Rize İl Genel Meclis Üyeleri Dursun Ofluoğlu ile Dursun Ali Balsüzen, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili Ali Osman Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Programa, Ardeşen Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Navdar, Karadeniz Medya Mensupları Derneği Başkanı Saltuk Deniz, Anadolu Ajansı Muhabiri Muhammet Şeremet, Lazhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Zenginal, Gelişim Tv çalışanları Mustafa Özyanık, Adem Akatin, Adem Önçırak, Ardeşen'in Sesi Gazetesi sahibi Ahmet Özcan, Zaman Gazetesi Ardeşen Temsilcisi Yakup Bağıran, Pazar53.com temsilcisi Cengiz Yıldırım ve gazeteci Sabri Aslışen konuk olarak katıldı.Burada konuşan Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebeti ile düzenlediğimiz bu davete katıldığını için çok teşekkür ediyorum ve bu vesile ile ilçemizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil eden çalışan gazetecilerimizin bu önemli gününü kutluyorum. Yapmış olduğunuz görev toplumun aydınlanması, insanların sorunlarının ve sıkıntılarının iletilmesi noktasında önemli bir görev. Aynı zamanda basın, çağdaş devlet anlayışının toplum anlayışının olmazsa olmaz unsurlarından biridir. İnsanların özgür bir şekilde haberlere ulaşması, olaylardan haberdar olması, sıkıntılarını rahat bir şekilde ifade etmesi gerçekten demokrasinin de olmazsa olmaz unsurlarından birisidir. Sizler de demokrasi adına halkımızın sorunlarını devlet ve toplum tarafından bilinmesi adına önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Ayrıca ilçemizde de basın alanından büyük ivme kazanılmıştır. Özellikle görsel, yazılı ve İnternet haberciliği olarak Ardeşen'imiz ve bölgemiz önemli ölçüde temsil ediliyor. Bu başarılarda emeği geçen siz değerli basın mensubu arkadaşlarımı kutlarken, bizler de bu anlamlı gününüzde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.ARDEŞEN MEDYASI, YIKICI DEĞİL YAPICI OLMUŞTUR!

3,5 yıldır Ardeşen'de görev yaptığını anımsatan Memiş, "Basın mensuplarımız ilçemizde yaşanan olay ve gelişmeleri yanlış anlaşılmalara mahal verece en küçük haberlere yer vermemiştir. Bu da Ardeşen'de görev yapan sizlerin sorumlu ve gayretli çalışmalarınızdan kaynaklanmaktadır. Bu güne kadar yıkıcı değil, yapıcı ve olumlu haberlerle ilçenin adını en güzel şekilde duyurmaya çalıştığınızdan ötürü sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum." Dedi.Daha sonra Gazeteciler de Kaymakam Memiş ve Protokol üyelerinin 10 Ocak dünya idareciler gününü kutladı.

 

Lazhaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık