Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarlarından ortak açıklama.

Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarlarından ortak açıklama.

Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarları ortak bir basın açıklaması yaparak Ardeşen Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını ve hizmet için Fırtına deresinden malzeme almasının engellenmemesi gerektiğini söylediler.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2015 Çarşamba 18:49
Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarlarından ortak açıklama.

Ardeşen'de bulunan 42 köy ve 21 Mahalle muhtarı adına Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanları ortak bir basın açıklaması yaptılar. 

ardeseninsesi.com sitesinde yer alan habere göre Muhtarların yapmış olduğu açıklamalar;

Köy Muhtarları Derneği Başkanı Maksut Çırakoğlu yaptığı basın açıklamasında; “Ardeşen belediyesinin ilçeye bağlı köy ve mahallelere yaptığı hizmetler karşısında birileri basını kullanarak asılsız haberler yaptırıp ‘Ardeşen Belediyesi dereyi talan ediyor’ algısı oluşturarak belediyemizi zan altında bırakmaya çalışanlar var. Bu tür haberlerin doğruluk derecesi yoktur. Biz 42 köy muhtarı olarak bu tür asılsız haberlerden dolayı son derece rahatsızız ve belediyemizin hizmetlerinden memnunuz”  diye konuştu.

İlçe Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Dursun Demiroğlu ise ;  “Bizi, Ardeşen Köy Muhtarları Derneği Başkanımız Maksut Çırakoğlu 2014 - 2015 yılı değerlendirmesi için çağırdı. Basın açıklaması öncesi bize bir soru yöneltti. Biz de bu soruya basın mensuplarının karşısında ‘Ardeşen Belediyesi hizmetlerden memnunmsusunuz?’ sorusunu sordu. Biz de bu soruya   “Belediyenin köylere yaptığı hizmetlerden ve kışın yol açma çalışmalarındaki hizmetlerinden memnunmsusunuz?” diye karşılık verdik. Bunun üzerine kendileri ‘Evet, memnunum,  Ardeşen Belediyesi’nin Mahalle Muhtarlarına ve mahallelere şahsım dâhil olmak üzere son derece memnunuz’ diye cevapladım.” İfadesini kullandı. 

 

Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Dursun Demiroğlu ayrıca; Basın toplantımızın amacı bu değildi. Ancak, madem mevzu açıldı bu konuya açıklık getirmek isterim. Ardeşen Belediyesi bu malzemeyi şahsına çıkarmıyor ve halkın hizmetine dönüştürüyor bundan tabii ne olabilir?

 

Biz, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanlığı görevimizin yanında Doğa Sporları Derneği’nin de başkanıyız. Bu olayları yakinen bilen biriyiz ve şu anda Ardeşen Belediyesi’nin dereden malzeme çıkarma olayı dereye ve balık yumurtalarına zarar vermeyecek şekilde malzeme alımı söz konusudur.  Belediye Başkanımız Hakan Gültekin Bey buradan malzeme alıyorsa, bu malzemelerin önemli bir bölümünü ilçeye bağlı mahallelere bir kısmını da ilçeye bağlı köylere hizmet olarak götürmektedir. Mahalle muhtarlarımın 21'i de bu uygulamanın takipçisidir. Farklı bir düşünce söz konusu değildir. Mesela Ardeşen Merkez Mahallesi’ne 11.000 m³   Ardeşen Belediyesi tarafından beton döktürerek yol yapıldı. Bu betonu Pazar Belediyesi gelip dökmedi,  Ardeşen Belediyesi döktü ve ben bu hizmeti alabiliyorsam belediyemizden memnunum. Başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”  diye konuştu.

Köy muhtarları derneği başkanı Maksut Çırakoğlu son olarak;  Ardeşen CHP il genel meclis üyesi Mustafa Buçan'ın Kaymakamlığa, İl genel meclisi üyeleri ve Ardeşen belediyesi ile ilgili yaptığı iddiaları belgelerle ispatlamasını isterken, Buçan'ın belediyenin üzerine neden bu kadar gittiğini merak ettiklerini ve zamanında Mustafa Buçan'ın da belediyeden taş ve çakıl aldığını söyleyerek , bunların belgeleri mevcuttur dedi.

Yapılan basın açıklaması sonrası köy muhtarlar dernek başkanı  Maksut Çırakoğlu ve ilçe mahalle muhtarlar dernek başkanı Dursun Demiroğlu ;  Ardeşen belediyesinin yaptığı hizmetlere, " 42 köy ve 21 mahalle muhtarı olarak ", taş koyan ve başkanımızı karalamaya çalışanların karşısındayız duruşu sergilediler.

kaynak:

haber ve resimler

ardeseninsesi.com

Video

lazikahaber.com 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık