Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen TSO'na Ziyaretçi Akını

Ardeşen TSO'na Ziyaretçi Akını

Ardeşen Ticaret Sanayi Odası'na Büyük Ziyaret

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2014 Pazartesi 10:18
Ardeşen TSO'na Ziyaretçi Akını

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YazıcıAk Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Valisi Ersin Yazıcı, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekindün Rize'de bir dizi açılış gerçekleştirdi. Açılışların sonunda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler.

Ziyarette bulunulan Topluluğu Ticaret ve Sanayi Odasını Başkanı Recep Eksilmez ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bülent Eskiçırak ve Ticaret ve Sanayi Odası meclis kurulu üyeleri, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin tarafından karşılandı.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bülent Eskiçırak ve Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Recep EKSİLMEZ  ile Ziyarette bulunan Heyet arasında samimi bir iletişimin kurulduğu gözler önünden kaçmazken . Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksillmez konuşmasında özellikle mevcut sorunlarını dile getirdi eksilmez konuşmasında ''Bizleri ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Ardeşen ile ilgili bazı sorunlarımız var. Birinci derecede sanayi bölegemizle ilgili sayın belediye başkanımızla beraber çalışıyoruz. Ancak biran önce halledilmesi gerekiyor. Dört yıllık üniversitenin Ardeşende hayata geçmesini istiyoruz. Doğalgazın ilçemizde aktif hale getirilmesi. Biliyorsunuz Çayeli,Pazar,Ardeşen, Fındıklı,Arhavi Hopa bu güzergahta doğalgaz yoktu. Doğalgazın getirilmesi için abonelerin 37tl para yatırması gerekiyor. Biz para yatırılmadan bu işin halledilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bundan sayın bakanımızın desteğini bekliyoruz. Sayın başkanım, sayın bakanım KOSKEP faizsiz destekleri ile ilgili çok sayıda destekler var. Bunu da daha önce yapıldığı gibi verilmesini istiyoruz. Birde Rize'ye özgü özel bir turizm teşviği yapılmasını istiyoruz.''dedi.

Karşılıklı hediyelerin verildiği ziyarette Ticaret ve sanayi odası meclis başkanı Bülent Eskiçırak ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez'e Yunus Emre'nin hayatını ve bütün şiirlerinin yer aldığı bir kitabı Gümrük ve ticaret bakanı hayati yazıcı ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu hediye ederken Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bülent Eskiçırak ve Ticaret ve sanayi odası başkanı Recep Eksilmez ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'ya ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu'na özel Ardeşen el dokuması Rize bezi, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bülent Eskiçırak'ın üretimini yaptığı Ardeşene özgü pakatleme sistemi ile dikkat çeken çay paketi  hediye edildi.

 Ardeşen GSK takımı oyuncuları, Kulüp Başkanı Rauf Oğuz ile As Başkan Ali Bibieroğlu,  Bakan Hayati Yazıcı'ya çiçek vererek hem Bakan Yazıcı'dan hem de TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu'ndan Ardeşen GSK için maddi destek istedi ve Başbakana verdikleri ‘'Kupayı alacağız'' sözünü hatırlattı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık