Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen'de Huzur Toplantısı

Ardeşen'de Huzur Toplantısı

Ardeşen İçin Önemli Prpjeler Hayat Bulacak

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 10:18
Ardeşen'de Huzur Toplantısı

Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü A.Levent Böke ilçede görev yapan basın mensuplarıya bir araya gelerek ileçede uygulanan ve  uygulanacak olan  projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Mahalle Polisi Uygulaması Geliyor.

Ardeşen ilçesine bağlı 21 mahallede uygulanacak olan mahalle polisi projesi sayesinde vatandaşlat ilçe emniyet müdürlüğüne gitmeden mahalle içinde karşılaştıkları  bir çok sorunu, mahalle polisine aktarailecek. Vatandaşla emniyet teşkiletı arasında köprü vazifesi görecek olan mahalle polisi, emniyet müdürlüğüne gelmeye çekinenler içinde büyükbir alternatif olacağı düşünülüyor.

155 ve 156 İmdat Hatlarını Gereksiz Meşkul Ediliyor.

155 polis ve 156 jandarma hatlarına yapılan her ihbarın değerlendirdiğine dikkat çeken Ardeşen ilçe emniyet müdürü A.Levent Böke, her ihbarı değerlendirmek ve olay yerine ekip göndermek zorundayız, bu asli görevlerimiz arasındadır, ancak 155 polis imdata açılan telefonların çoğu polisi ilgilendirmeyen ve asli görevlerimiz dışındaki konuları kapsamakta, özellikle anne ve babalara seslenmek istiyorum, çocuklarımızı bu konuda bilgilendirelim ve 155 polis imdat hattını gereksiz yere meşkul etmeyelim, gereksiz yapılan her arama o an gerçekten polise ihtiyacı olan birinin bize ulaşmasına engel teşkiletmektedir. Olaylara zamanında müdehale erken haber almaktan geçmekte lütfen bu konuda duyarlı olalım ifadelerini kullandı.

Ardeşen Emniyeti App'ye Savaş Açtı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi son zamanlarda Ardeşen'de de App Plakaların kullanımı büyük bir hızla artmakta, bunun en büyük sebebi standart cemiyet plakalarının karakterlerinin gösterişsiz olması ve siyah renkte olan boyasının çok çabuk dökülmesi diye gösterilsede App plakalar kanunen yasak ve cezası var.

 

Bilindiği üzere araç tescil plakalarının üzerinde soğuk mühür vardır. Bunlardan büyük olan mühür Trafik Tescil Bürolarının uyguladığı, ufak olan mühür ise TŞOF’a bağlı şoförler cemiyetinin uyguladığı soğuk mühürdür, App diye adlandırdığımız plaka modelinde bu soğuk damga yoktur ve bu nedenle plaka kanunen de yasak olan mühürsüz plakatal trafik ekiplerince tespit edildiğinde 82 tl para cezası ve yeniden müdhürlü yasal plakalar takılanakadar da aracın trafikten men edilme işlemi uygulanmakta.

 

Bugün Ardeşen şehir merkezinde yapılan kontroller sonucu tespit edilen App plaklı araçlar durdurularak orjinal plakaların takılması için yaptırım uygulandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık