Ana Sayfa Eğitim Ardeşen'de İlköğretim haftası törenle kutlandı.

Ardeşen'de İlköğretim haftası törenle kutlandı.

2014–2015 eğitim öğretim yılının açılmasıyla dolayısıyla Ardeşen’de İlköğretim Haftası kapsamında bir program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 15:30
Ardeşen'de İlköğretim haftası törenle kutlandı.

2014–2015 eğitim öğretim yılının açılmasıyla dolayısıyla Ardeşen’de İlköğretim Haftası kapsamında bir program düzenlendi.

Ardeşen Mesut Karaoğlu İlkokulu’nda düzenlenen programa Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Süleyman Bekdaş, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Turan Sarı, Rize İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanılan programda ilk konuşan Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Süleyman Bekdaş “Ardeşen’deki eğitim durumumuza baktığımız zaman; okul öncesinde 384, temel eğitimde 4802, ortaöğretimde 2593, açık öğretimde 748 öğrenci olmak üzere toplamda 8527 öğrenci ilçemizde eğitim öğretim görmektedir. Bu öğrenciler ilçemizde 286 derslikte ders başı yaptı. Derslik başına 18 öğrenci düşüyor. Bu da eğitim öğretim ortamlarının fiziki bakımından iyi bir ortamda olduğunu görüyoruz. Eğitim kadromuza baktığımızda ise kadrolu 498 idareci öğretmen, 55 ücretli öğretmen, 32 diğer personellerimiz olmak üzere toplamda 585 kişilik bir eğitim ordusuyla Ardeşen’de eğitime hazır olduğumuzu görüyoruz.”Dedi.

 

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş yeni eğitim öğretim döneminin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum diyerek “Ülkemizin bir takım sorun ve sıkıntıları vardır. Bunların çözümü ancak eğitimle olur. Bugün bilgi toplumu haline gelen dünyamızda, toplumuzun kalkınması, sanayileşmesi, refah seviyesinin yükselerek daha çağdaş bir uygarlık seviyesine ulaşmak için eğitim şarttır. İşsizlik, yolsuzluk, şiddet ve terör gibi birçok sosyal sorunun çözümü ancak eğitimle olabilmektedir. Ezberci değil düşünen ve araştıran bir birey olarak milli ve manevi kültürel değerlerimizi bilen nesilleri yetiştirmek en önemli görevlerimiz arasındadır.” Açıklamasında bulundu.Programın sonunda okulun 4. sınıf öğrenciler tarafından okula yeni gelen 1. sınıf öğrencilerine çiçek verildi.

 lazikahaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık