Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen'de İsrail ve Suudi Arabistan protesto edildi.

Ardeşen'de İsrail ve Suudi Arabistan protesto edildi.

Karadeniz Filistin Gönüllüleri tarafından Ardeşen'de Kudüs Günü kutlamaları çerçevesinde yapılan basın açıklamasının ardından İsrail Bayrağı yakılarak İsrail'in bölgede yapmış olduğu uygulamalar protesto edildi.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2017 Cumartesi 08:44
Ardeşen'de İsrail ve Suudi Arabistan protesto edildi.

Karadeniz Filistin Gönüllüleri Kudüs Günü dolayısıyla Ardeşen'de basın açıklaması yaparak Suudi Arabistan'ın Yemen üzerindeki baskısı ve İsrailin bölgedeki şiddete dayalı baskıcı politikaları  protesto edildi.

KUDUS GÜNÜ'NDE İSRAİL PROTESTO EDİLDİ.

Karadeniz Filistin Gönüllülerinin yaptığı basın açıklamasını tam metni.

"

Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Değerli basın mensubu ve değerli misafirlerimiz yemen ve kudüs günü basın açıklamamıza hoşgeldiniz.Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla yüce kitabımız Kuran-ı kerimin isra suresinin 1. Ayetinde yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:
Kulu Muhammed'i geceleyin,Mescid'i Haramdan kendisine bazı ayetlerimizi göstermek için,etrafını mübabek kıldığımız Mescid'i Aksaya götüren Allah,her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir.Şüphesiz ki herşeyi hakkıyla işiten,hakkıyla gören odur.Kudüs günü nedir:1979 yılının 7 Ağustos'unda,yani İrandaki islam devriminin ilk aylarında,İmam Humeyni bir bildiri yayınlayarak dünyadaki ezilen halklara ve özellikle müslümanlara,Ramazan ayının son cuma gününün dünya Kudüs günü ilan etmeleri yönünde çağrı yaptı.Bu davetin hedefinde,Dünyaya Kudüs ve Filistin davalarını hatırlatmak,bunların unutulmasını engellemek,bu mübarek ay vesilesi ile Kudüs ve Filistini siyonist işgalcilerin elinden kurtarabilmek için farkındalık yaratıp Ümmeti seferber etmek var.Filistin ve halkının 1948 de,1967 de,Doğu Kudüste ve Nakab çölündeki kuşatmalardan ve saldırılar yüzünden yaşadığı açlığa ve zorluğa dikkat çekmek var.Bugün,23 Haziran 2017 de İmam Humeyni'nin bu davetine icabet eden ve bize şeref veren sizlere teşekkür ediyoruz.
Kötülüğe,işgale,zulme karşı adalet ve özgürlük arayışıyla çarpan kalplerimize ferahlık ve umut olarak gelen yeni bir Kudüs günüyle yine birlikteyiz.
Şirke,zulme,sömürüye karşı isyanın safında,Kudüs'ün,Mescid'i Aksa'nın yanında duran süretlerimizle yeni bir Kudüs gününde daha Rabbimize doğru saf saf dizildik.
Ey Kudüs sevdalıları göz aydınlığımız,geçmişimiz,geleceğimiz,onur ve haysiyetimiz olan Kudüs,50 yıldır esir.50 yıldır Kudüs,Emperyalistlerin,Siyonistlerin işgali altında.Tam 50 yıldır Mescid'i Aksa mahzun,Filistin muhacir.
Değerli Kudüs sevdalıları bizler biliyoruz ki Kudüs'ün 50 yıllık esareti Ümmetin esaretidir,Kudüs'ün özgürlüğüde elbetteki ümmetin özgürlüğü olacaktır.
İslam Ümmeti bir ateş,işgal,ölüm ve fitne ortasında,bütün bir orta doğu ve islam dünyası Suriyeden Yemen'e,Libyadan Afganistana,Filistinden Rojavaya,Bahreyn'den Mısır'a,Doğu Türkistan'dan Arakan'a kadar bütün ülkeleriyle birlikte savaş ve katliamın,karmaşa ve kaosun cehennemi olmuş durumda.
Küresel kapitalizmin şeytani doğrudan yada işbirlikçileri aracılığıyla ülkelerimizi,bütün mazlum ve mustazaf halkları hedefe oturtmuşken Kudüs günü için meydanlara inen bizleri büyük sorumluluklar bekliyor.
Emperyalist ve Siyonist saldırganlıklara karşı yılmadan karşı koyan islami direniş hareketlerini desteklemenin yanında kendi yaşadığımız coğrafyalarda yeni direniş cepheleri açmamız gerekiyor.
Bizler şu gerçeğin farkındayız ki küresel Emperyalizme karşı küresel intifada çığlığı herbir yandan yükselmedikçe Kudüs asla özgürleşemeyecektir.
Şunuda biliyoruz ki,Anadolunun bağrına saplanmış NATO ve ABD üsleri sökülüp atılmadıkça küresel intifada çağrısı malesef karşılığını bulamayacaktır.
İsrailin güvenliği için çalışan Nato kürecik radarı,İzmir Nato karargahı yerlerinde kaldığı sürece Özgür Kudüs özlemi bir hayal olmaktan öte gidemeyecektir.Malesef bugün dünya müslümanları Emperyalist ve Siyonist odakların kurduğu tuzaklara düşmüş,onlara yardım eden satılık Arap şeyhliklerinin çıkarları doğrultusundan hareket ederek ellerindeki kıt kaynakları Kudüs'ün kurtarılması için harcamak yerine,başka alanlarda harcamak zorunda bırakılmıştır.
Eğer bugün başını Suud-i Amerika,Katar,Kuveyt,BAE,Ürdün gibi bölge ülkelerinin çektiği kirli ittifak 1980-1988 arasında İran,bugün ise Suriye,Irak ve Yemen rejimlerini devirmek için harcadıkları paranın ve siyasi eforun yarısını Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın Siyonist işgalden kurtarılması için harca .

Kapitalizmle hesaplaşmadıkça Kudüs'ün yetimliği,esareti sürecektir!

Ey kudüs sevdlıları,
Kendi direniş hatlarımızı,kendi direniş cephemizi bir an önce kurmak,sahte söylem ve vaatlere aldanmadan yeni,devrimci bir çıkış yapmak,özgür Kudüs'e gidecek tek yoldur.

Sonuç olarak bizler bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.
Muhammet ordusunun neferleri olarak geri döndük ve kudüs yolunda ilerlemeye ahd ettik.

Kudüs günü hiçbir ırkın, ve mezhebin, ve devletin günü değildir.
Kudüs günü ümmetin direniş günüdür.
Kudüs günü israilin ve destekçilerinin yok olma günüdür.
Kudüs günü ilk kıblemiz Mescidi Aksanın özgürleşmesi için birlik olma günüdür.
Kudüs günüMescidi Aksanın özgürleşmesi ve bedel ödemek için sözleşme günüdür.
Kudüs günü canımızı, kanımızı vereceğimiz gündür.
Kudüsün esareti ümmetin esaretidir.
Kudüsün özgürlüğü ümmetin özgürlüğüdür.
Kudüsün özgürleşmesi için kendini feda eden tüm şehitlerimize, ve bu yolda bedel ödeyen tüm direnişin şehitlerine, direnişin gazilerine, yiğitlerimize, direnişin komutanlarına, direnişin cephesine, direnişin askerlerine,direnişin mevzilerine, direnişe destek veren bütün ümmete selam olsun.

Son söz olarak hep birlikte buradan basın mensupları aracılığı ile siyonist İsraile sesleniyoruz.
Ey işgalci katil siyonist israil bu sese kulak ver ve iyi dinle.
BEKLE BİZİ İSRAİL BEKLEDİĞİN HER YERDE
BEKLE BİZİ İSRAİL BEKLEMEDİĞİN HER YERDE.

Bizleri sabırla dinlediğiniz için sizlere ayrı ayrı Filistin ve Kudüs gönüllüleri olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Şimdiden Ramazan bayramınız mübarek olsun.
Allah tekrarını nasip etsin.
Allaha emanet olun.

SUUDİ ARABİSTAN'ıN YEMEN POLİTİKASI PROTESTO EDİLDİ.

Karadeniz Filistin Gönüllülerli Suudi Arabistan'ın Yemen Üzerine uygulamış olduğu politikalarınıda protesto etti.

Yapılan Basın Açıklamasının tam metni

Yemen'de 800 Gündür Katliam Var

Yemen deki direnişin en büyük düşmanı Siyonist İsrail’dir. Suudi Arabistan koalisyonunun en büyük destekçisi de Siyonist İsrail’dir”

800 günlük Savaşın, Yemen halkında oluşturduğu yıkımları bütün dünya seyreder.
Yemen’de sorunun Yemen halkının Zeydi olmasından kaynaklanmadığını, Yemen’de sorunun Yemen halkının Siyonizme ve Amerikan emperyalizme karşı dik duruşundan kaynaklandığını bütün dünya bilir ve sessiz kalır.

15 Temmuz Siyonist emperyalistlere karşı nasıl bir kurtuluş mücadelesi ise Yemen mücadeleside aynı şekilde Siyonist emperyalistlere karşı bir istiklal mücadelesidir. Biz İslam dünyasında direnişe karşı, Filistin davasına karşı küresel güçler bir oyun içerisindeler dediğimizde bizi komploculukla suçladılar… Yemen saldırısı emperyalist bir işgal girişimidir.
Büyük ŞEYTAN Amerika nın yeni başkanı Trump geldi Riyad zirvesini yaptı ve orada sözde 50 İslam ülkesinin yöneticisi önünde yeni bir savaş başlıyor dedi.

Amerikan seçimlerinde Trump seçilir seçilmez yaptığı gezilerin sonrasında Arap Yarımadası'nda yeni bir NATO kurulmasını emretti ondan önce Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed Selman İslam ordusu demişti. Riyad zirvesinden sonra yani Arap natosunun cerçevesi oluşturuldu
Ordu'nun askerleri doğrudan Araplardan oluşacak ama amerika ve İsrail Lojistik ve istihbarat desteği verecek yani Amerika'nın kanatları altında Amerika'nın Çelik gövdesi altında stratejik bir direniş hareketi başladı ve ilk icraatları Filistin de siyonist işgalciye karşı kahramanca direnen
Haması, islami cihadi ve lübnanda 2006 da 33 günlük savaşta İsrail i bozguna uğratan hizbullahı terör örgütü ilan etti.
Bu kötülük ittifakının öncülüğünüde Satılmış Suudi Abd üstlenmiştir.
Yemende mazlum halkın üzerine bombalar yağdıran Amerikan uşağı satılmış suudun yaptıkları yanına kar olarak kalmıyacak.
Yemendeki Ensarullah direnişçilerinin füzelerinden nasibini almaktalar.
Fakat bu zaferi hiçbir medya dile getirememektedir.
Milyonlarca müslümanın hac ibadetinden aldığı paralarla amerika dan silah alıp müslüman yemen halkının üzerine bu silahları kullanmaktadır.
Satılmış Suudi Amerika nın bu tutumundan dolayı ilk kıblemiz MESCİDİ AKSA siyonist İsrailin işgali altında olduğu gibi
Kabe de satılmış kukla Suudi Abd nin işgalindedir diyoruz.
Bizler karadeniz den hükümet yetkililerine sesleniyoruz.
Dünyanın birçok yerindeki Zülmü gören sizler.
800 günlük Yemen katliamını görmenizi ve bu konuda samimi adımlar atmanızı bekliyoruz.
Allah Yemendeki bütün Direnişçilerin yardımcısı olsun.
Karadeniz den Yemendeki direnişçileri SELAM OLSUN.
Hepimiz Yemenliyiz ve hepimiz Ensarullahın direnişçileriyiz."

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık