Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen'de İsrail'in saldırıları protesto edildi.

Ardeşen'de İsrail'in saldırıları protesto edildi.

Ardeşen Filistin Gönüllüleri bir basın açıklaması yaparak İsrail'İn Mescidi Aksa'ya dönük işgal planlarını protesto etti.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2014 Pazar 23:32
Ardeşen'de İsrail'in saldırıları protesto edildi.

Ardeşen Filistin Gönüllüleri 16.11.2014 Pazar Günü Saat 12.30'da Ardeşen Merkez'de toplanarak İsrail'İn Mescid-i Aksa'ya dönük işgal planlarını protesto etti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği basın açıklamasına Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Ekrem Okutan,Belediye Meclis Üyesi Yunus Önkibar(AKP),CHP Rize Eski İl Başkanı Saltuk Deniz'de katılarak destek verdiler.

Necmettin Özkahraman'ın açılış konuşmasını yapmasının ardından Mehmet Kuyumcu şiir okudu. Okunan Şiirin ardından Kadir Kaptan Basın açıklamasını okudu.

Basın açıklamasının ardından dua okunarak etkinlik sona erdirildi.

Kadir KAPTAN tarafından okunan basın açıklamasının tam metni.

"RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIN ADI İLE
ALLAHIN SELAMI RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

DEĞERLİ ARDEŞENLİLER

BİR ATA SÖZÜMÜZDE ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR DERLER BU SÖZ NEKADAR DA DOĞRU İSEDE BİZLER İNSAN OLARAK ÜLKEMİZDEKİ ACILARIMIZI UNUTMADIĞIMIZI DİLE GETİRMEK İSTİYORUZ. ülkemizdeki maden ocaklarında, somada, 301 kardeşimiz. Karaman Ermenekte, 18 işçi kardeşimiz. Rize İkizdere ovit tünelinde 1 işçi kardeşimiz hayatını kaybetti. Ne yazık ki bu ülkede “İŞÇİLER ÖLÜYOR SERMAYE BÜYÜYOR” BU GİDİŞE YETKİLİLERİN BİRAN ÖNCE ÇÖZÜM BULMALARINI HAlK OLARAK TALEP EDİYORUZ. BİZLER duyarlı halklar olarak BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet VE Ailelerinede Allahtan sabırlar vermesini diliyoruz.. RABBİM BU KAZALARDA YARALANAN KARDEŞLERİMİZEDE ACİL ŞİFALAR VERSİN.

EVET MESCİDİ AKSAMIZA GELELİM.
ELİ KANLI KATİL Siyonistler hedeflerine ulaşmak için MÜSLÜMANLARIN TEPKİLERİNİ yokluyorlar. Arz-ı Mev’ud’un bulunduğu topraklara yani kendilerine vaad edilen topraklara bir an önce ulaşmak için acele ediyorlar. Çünkü onlar, 1897’de plânladıkları 4 önemli hedeften 3’üne ilk 50 senede ulaşmışlar; bugün, 100 sene sonraki 4. ve son hedefleri olan Arz-ı Mev’ud’a ulaşmaları 17 sene geciktiği için çılgınlaşıyor, deliye dönüyorlar.

GASPÇI ELİ KANLI terör rejimi İsrail, Müslümanların özgürlük sembolü olan Mescid-i Aksâ’ya bir kez daha saldırma cüretinde bulundu.
Süleyman Mabedini ortaya çıkarmak iddiası ve arkeolojik kazı kandırmacasıyla yıllardır, gözbebeğimiz Aksâ’yı yıkmaya çalışan Siyonistler, kirli el ve postallarıyla bir kez daha saldırdılar. Kardeşlerimizi katledip Kitabımıza el uzattılar.
Bizler bu saldırıların kaçıncısıyla karşı karşıya kaldığımızı artık unuttuk.
Siyonist saldırganlıkların ardı arkası kesilmiyor.
Emperyalist güçlerden aldığı sınırsız destekle İsrail adlı terör rejimi, Mescid-i Aksâ’yı Müslümanlara yasaklamak ve zamanla da yıkmak istiyor.
Sadece Filistinlilerin değil, ümmetin ve bütün ezilen halkların özgürlük sembolü olan Kudüs’teki işgali ve Aksâ’ya dönük saldırısıyla, emperyalistlerin ileri karakolu İsrail direniş iradesini kırmak istiyor.
Yaş sınırlamasını dayatan İsrail, Filistin halkının Mescid-i Aksâ’ya girişini yasaklıyor, onu savunmasız bırakmak istiyor.Geçtiğimiz Cuma mescidi Aksada 50 yaşın altındakilere güya ibadet izni vererek göz göre göre yerleşim yerlerini işgal etmeye devam ediyor. Bu şeytanca tutumuyla işgal alanını genişletmeye çalışıyor.siyonist İsrail mescidi aksayı sahiplenip kendi malıymış gibi davranmaktadır. Müslümanlara verilen göreceli ibadet izni oyununa aldanılmaması gerekir. Batı ve ABD yerleşim yerlerini işgal eden israile yalandan uyarı yapınca, katil İsrail cumhur başkanı bütün bu yerleşim yerleri işgallerini burada yapılan evlerin çıkma balkonlarından sebep olduğunu söyleyerek bütün dünyaya ile dalga geçmiştir.

Bütün ümmetin gözü önünde işgal derinleşiyor, Aksâ’ya dönük kuşatma daralıyor.


Ortadoğu’nun fitne ateşleriyle kavrulduğu, emperyalist müdahalelerin zirve yaptığı zamanlardayız.
Halklarımız birbiriyle vuruşuyor, şehirlerimiz kan gölüne dönmüş durumda.
Bağdat’tan Kobani’ye, Musul’dan Kerkük’e, Halep’ten Bahreyn’e, Trablus’tan Sana’ya kadar her taraf şiddet sarmalında…
Ümmet, yakılıp yıkılan şehirlerinden, evlerinden kaçıyor, her geçen gün daha büyük bir mülteci kitlesine dönüşüyor.
O HALDE BİZİM AKSAYI SAVUNMAMIZIN STRATEJİSİNİ BELİRLEMELİYİZ.!!!

İsrail’in güvenliği, Kudüs’teki işgalin sürekliliği için emperyalist fitne ve müdahale Ortadoğu’yu ateşe veriyorsa bize düşen sorumlulukların ne olduğuna ilişkin çok daha fazla kafa yormamız, çok daha cesur adımlar atmamız gerekiyor.

DEĞERLİ ARDEŞENLİLER,

Türkiye’nin İsrail’i besleyen ticari ilişkileri hızla büyük rakamlara doğru koşuyor.
Yıllık 5 milyar $’lık ticaret İsrail’i hem meşrulaştırıyor, hem besliyor.
NATO’nun Malatya-Kürecik’e konuşlandırdığı füze radarı İsrail’in güvenliğini temin için çalışıyor.
Katil ABD’nin İncirlik üssü, İsrail’in varlığına dönük tehditler için tetikte…
Şimdi bunlara şu kabul edilemez gelişmeleri de ekleyelim ki mesele iyice anlaşılsın:
- İsrail Türkiye’ye vize uyguluyor, Türkiye İsrail’e vize uygulamıyor.
- Filistin Türkiye’ye vize uygulamıyor, Türkiye Filistin’e vize uyguluyor.
- Türkiye’deki Yahudi vatandaşlar İsrail’de askerlik yapınca Türkiye’deki askerlikten muaf tutulma hakkına sahip. Ancak Türkiye’deki Müslümanlar Filistin’de askerlik yapamıyor.
- Mavi Marmara Davası’nda İsrailli yetkililer hakkında yakalama kararı veren hâkim davadan el çektirilip sürgün edildi.
- Haklarından yakalama kararı çıkarılan İsrailli yetkililerin İnterpol’e verilmesi gerekirdi, ancak Türkiyeli yetkililer hâlâ bu isimleri İnterpol’e vermediler.
- Mavi Marmara davasına bakan Uluslararası Ceza Mahkemesi Türkiye’den katliamla ilgili belge istedi, ama Türkiye Uluslararası Ceza Mahkemesine herhangi bir belge sunmadı.
- Mavi Marmara gemisi Komor Adaları bandıralı idi. Bunun için Komor Adaları yetkilileri davaya destek vermek için Türkiye’den vize talebinde bulunuyorlar ama Türkiye ısrarla vize vermiyor.

İsrail’i besleyen ticari ve diplomatik ilişkileri sonlandırmak, NATO ile ABD üslerini söküp atmak bizim temel önceliğimiz olmalıdır.

Ortadoğu’da NATO’nun üyesi olarak emperyalistlerle birlikte hareket eden Türkiye devletinin siyasi pozisyonu, hükümetin Filistin duyarlılığı söylemlerini yalanlamaktadır.
Biz hamaset edebiyatından bıkıp usandık.
İsrail’i koruyan güvenlik üsleri Anadolu’da durdukça, ticaret alabildiğine sürdükçe, işbirlikçi politikalar derinden derine ilerledikçe iktidarın Kudüs, Mescid-i Aksâ söylemi daha da boşa düşüyor.

“Sizler Bolivya, Venezuela, Şili kadar olamadınız. Onlar ülkelerindeki İsrail büyükelçilerini kovdular, İsrail’le ticari ilişkilerini kestiler.

Müslümanlar ve duyarlı halklar olarak siz yetkililerden somut adımlar atmanızı, ticaretin sonlandırılmasını, NATO radarının sökülmesini, diplomatların gönderilmesini istiyoruz. Yoksa ümmet sizi vicdanlarında mahkûm edecektir.”


Biz somut hedeflere kilitlenmek, Aksâ’nın, ümmetin ve bütün mustazaf halkların savunmasını somut adımlarla ilerletmek durumundayız.
Filistin’den Suriye’ye, Kürdistan’dan Irak’a, Yemen’den Libya’ya uzanan ateş hattında kimlerin oyun kurucu, kimlerin işbirlikçi olduğunu göremezsek Kudüs’ü, Mescid-i Aksâ’yı özgürleştirecek iradeyi inşa edemeyiz.

Husûmetlerimiz ve iç çekişmelerimiz sürdükçe Kudüs ve Aksâ, Siyonistlerin kirli ellerine tutsak olmaya devam eder.

BİZLER BURADA BULUNAN MÜSLÜMANLAR OLARAK ELİ KANLI KATİL SİYONİST İSRAİL’E KARŞI SESLENİYORUZ;
2006 DA GÜNEY LÜBNANDA 33 GÜNLÜK SAVAŞTA ALLAH’IN ASKERLERİ OLAN HİZBULLAHİLERDEN YEDİĞİN TOKATI ÖZLEMİŞE BENZİYORSUN BİZLER BU TOKADI SİZ SİYONİSTLERE YENİDEN ALLAHIN İZNİYLE TATTIRACAĞIZ.
EY KATİL İSRAİL!! BU DAVA UĞRUNA KENDİNİ FEDA EDEN ŞEHİDİMİZ ABBAS MUSAVİNİN SÖZÜNÜ SİZE HATIRLATIYORUZ; "...Gidin İsraillilere söyleyin, biz Muhammed’in ordusuyuz gerdi döndük ve Kudüs yolunda ilerliyoruz..

EY İNSANLIĞIN BAŞ BELASI İSRAİL BU SÖZLERİMİZİ KAYIT ALTINA AL

2006’DAKİ 33 GÜNLÜK SAVAŞTA SİZİ HALLAÇ PAMUĞUNA ÇEVİREN GÜNEY LÜBNAN HİZBULLAHININ KOMUTANI OLAN KOMUTANIMIZ HASAN NASRALLAHIN ŞU SÖZÜ İLE AHDİMİZİ VE YEMİNİMİZİ TAZELİYORUZ.

HEP BİRLİKTE SÖYLÜYORUZ İSRAİL BİZİ DUYSUN. VE BU NU KAYITLAR ALTINA ALSIN!!!
GÜÇLÜ BİR SESLE HEP BERABER TEKRARLIYORUZ

“BEKLE BİZİ İSRAİL BEKLEDİĞİN HER YERDE, BEKLE BİZİ İSRAİL BEKLEMEDİĞİN HER YERDE”.!!
Filistinde kudüsün özgürleşmesi için direnen bütün yiğitlere selam olsun. Bu uğurda verdiğimiz şehitlerimize de selam olsun. Rabbim o şehitlerle makamımızı bir eylesin.


RABBİM BİZLERE ÇABALARIMIZ İLE İSRAİLSİZ BİR DÜNYAYI GÖRMEYİ VE ÖZGÜR KUDÜSTE ŞÜKÜR NAMAZI KILMAMIZI NASİP ETSİN.!"

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık