Ana Sayfa Yerel Gündem Ardeşen'de kaçak yapılan inşaata vatandaş tepkili.

Ardeşen'de kaçak yapılan inşaata vatandaş tepkili.

Ardeşen Belediyesi tarafından mühürlenen binanın inşaatına devam edilmesine mahalleli tepki gösteriyor.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2014 Perşembe 15:33
Ardeşen'de kaçak yapılan inşaata vatandaş tepkili.

lazikahaber.com sitesinde yer alan habere göre Ardeşen’de Müftü mahallesinin girişinde bulunan ve belediye tarafından mühürlenen binanın inşaatına devam edilmesine halk büyük tepki gösteriyor.

 

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Müftü Mahallesi girişinde bulunan 3 katlı binayı satın alan, imar ve ruhsat izni olmadan 4. katı atan özel bir İnşaat firmasının bu çalışması tepkiyle karşılandı.

Müftü Mahallesi’ndeki 3 katlı hazır binayı alıp otel yapmak isteyen firma tarafından gerekli imar ve ruhsat izni alınmadan 4. katın atılması cezasız kalmadı. Vatandaşlardan gelen şikâyet üzerinde Ardeşen Belediyesi firmaya vererek 4. katı mühürledi.

 

Firmanın mühürlenen binada inşaat çalışmalarına devam etmesi bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Şirket yetkilileri öte yandan binanın hemen yanındaki alanı da kazdırarak binayla bağlantılı bir çalışma da yürütüyor.

 

Kıyı kenar çizgisi üzerinde bulunan bu alan üzerinde inşaat yapılmasına ve mühürlenmesine rağmen bu inşaatın devam etmesine tepki gösteren halk, “Normal bir vatandaş bu işi yapsa cezasız kalmazdı. Ak Parti’ye yakınlığıyla bilinen Biberoğlu İnşaat şirketinin bu cesareti nerden aldığını bilmek hiç de kolay değil. Yasa, sadece biz sade vatandaşlar için. Neden mi geçerli? Bu yasa dışı çalışma neden cezasız kalmıyor ?” ifadelerini kullandı.

 

Haber Kaynağı ve resim : lazikahaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık