Ana Sayfa Yerel Siyaset Ardeşen'de yılın asparagas haberi 'CHP’ye Ardeşen'de şok'

Ardeşen'de yılın asparagas haberi 'CHP’ye Ardeşen'de şok'

Yerel bir haber sitesi ,CHP’nın Ardeşen’de katılmadığı bir toplantıda şoka girerek toplantıyı terk ettiğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba 20:57
Ardeşen'de yılın asparagas haberi 'CHP’ye Ardeşen'de şok'

Ardeşen'de yayın yapan yerel bir haber sitesi  Belediye tarafından düzenlenen halk günü toplantısına katılmayan CHP’nin, Ardeşen’de katılmadığı toplantıda  şoka girerek toplantıyı terk ettiğini iddia etti.

İşin bir ilginç özelliği ;

 haberi yapan haber sitesinin kendiside toplantıya katılmamıştı.

İşin bir başka ilginç özelliği de;

Haber sitesi haber kaynağı olarak gelisimtv.com de yer alan haberi kaynak göstermiş fakat kaynak gösterdiği haberi de çarpıtmış.Bunun üzerine ilgili site sahipleri sorumluluk ve duyarlılık göstererek siteyi uyarmışlar. Bu uyarı üzerine haberdeki kaynak kısmı kaldırılmış.

Kendisinin katılmadığı bir toplantıda ,toplantıya katılmayan CHP’nin Ardeşen’de katılmadığı bir toplantıda ŞOKA girdiğini haber yaparak yılın asparagas haberciliğine imza atan haber sitesini kutluyoruz.

Ulusal medyada çok yandaşlar gördük. Yerelde olan yandaşlık da böyle oluyormuş demek,bunu da görmüş olduk.

Bu arada Asparagas’ın kelime anlamını da yazalım;

Asparagas, gerçek olmayan, masa başında uydurulan, yalan haber, uydurma haber demektir. Hiçbir gerçekliği olmayan kişilerin veya firmaların rant sağlamak amacıyla uydurduğu sahte haberler.

Peki ne olmuştu orada ;

Toplum Gazetesi Sahibi Saltuk Deniz “Gazeteci olarak katıldığım toplantıdan gündem dışına çıkıldığı için başkanın kalmam yönündeki talebine rağmen kendi isteğimle ayrıldım.”

Ardeşen Belediyesi Halk günü düzenlemiş ve diğer basın kuruluşları gibi Toplum Gazetesi’nin sahibi olarak Saltuk Deniz’i de davet etmişlerdi.

Konuyla ilgili olarak Saltuk DENİZ’in gazetemize yapmış olduğu açıklama “Ardeşen Belediyesi’nden gelen davet üzerine halk günü toplantısına gazeteci kimliğimle katıldım.

Sayın Belediye Başkanı konuşmasının başında toplantının sadece Ardeşen’in yerel sorunları ile ilgili olduğunu,ülke geneli ile ilgili konuların,kişisel ve siyasal konuların gündeme getirilmemesi gerektiğini söyleyerek toplantının formatını çizdi.

Bu doğrultuda Belediye Başkanı konuşmasını yaptı. Ben adım geçtiği üzerine söz aldım ve konuşmamı yaptım. Sayın Başkan’da benim konuşmamla ilgili açıklamasını yaptı.

Konu sağlıklı ve düzgün bir ortamda giderken söz alan genç bir arkadaş,konuyla hiç ilgisi olmayan bir şekilde direkt beni ve Mustafa Buçan arkadaşımızı itham ederek bir CHP eleştirisi ve Başkan savunuculuğu içeren bir konuşmaya başladı.

Bende Belediye Başkanına bunlara izin vermemesi gerektiğini biz bunları konuşmadığımızı bunları konuşmak için burada bulunmadığımızı söyleyerek müdahale etmesini söyledim. Fakat konuşma gündem dışı olmaya devam edince orada bulunmamın anlamsız olduğunu düşünerek başkanın kalmamız doğrultusunda talebine rağmen kendi isteğimle salondan ayrıldım.

Ne bize kimse git demiştir ne de bizim gitmek zorunda kalmamızı gerektirecek bir durum olmuştur.

Yanlışı  ve eksiği olanlar “gitmek zorunda kalırlar”..Ben yanlışa seyirci ve dinleyici olmamak için salondan çıktım.

Ne ben oraya CHP’yi temsilen gittim nede beni oraya CHP’ yi  temsilen çağırdılar.

Ayrıca benim CHP’li olmam CHP’yi temsil ettiğim anlamına gelmez. CHP’yi  Ardeşen’de İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim kurulu temsil eder.

Ayrıca toplantıda hiçbir siyasi partinin adı geçmediği gibi ne CHP’yi temsilen nede diğer partileri temsilen kişiler vardı.

Yani salonda Siyasi Partiler yoktu.

Kimler vardı ; Belediye Başkanı,Belediye Bürokrasisi, Meclis üyeleri,İl Genel Meclis Üyesi,Muhtarlar basın ve vatandaşlar vardı.

Kimler yoktu; haberi yapan Haber sitesi yoktu.

Bu nedenle benim oradan çıkışımı ‘CHP’ye Ardeşen’ de şok’ diye haber yapanlar asparagas habercilik tarihine girmişlerdir.

Hele hele benim oradan çıkmak zorunda kaldığımı söylemek olsa olsa yapmış olduğum konuşmadan dolayı yandaş olarak duymuş oldukları eziklik ve mahcubiyeti gidermek içindir.

Zaten konuşan arkadaşta bizden sonra gerilen ortamdan dolayı salonda bulunanlardan ve Başkan'dan özür dilemiş.

Sonuç olarak ortada ne zorumuza giden bir şey vardır ne de zorumuza gidecek bir şey olabilir.

Ama anlaşılan o ki yapmış olduğumuz konuşma ve sorduğumuz sorular birilerinin zoruna gitmiş.

Herkesin bir siyasal görüşü olabilir. Benimde var. Ama siyasal görüşlerimizin olması bizim asparagas haber yapmamıza neden olamaz. Hem toplantıya katılmayacaksın hem de kaynak olarak kullandığın haberi çarpıtacaksın.

Bu habercilik değildir.Bunu habercilik diye sunamazsınız.

Ayrıca hem Ardeşen’in ortak değeri olan Ardeşen GSK’da çalışacaksınız hem de kalkıp bir siyasi partiyle ilgili çarpıtma haber yapacaksınız. Bu olmaz.

Bu Ardeşen GSK’nın ortak değer olma özelliğine gölge düşürür.

Bir siyasi partinin gençlik kollarına girmenin hevesiyle yazılmış olan bu haberi bir gençlik heyecanı olarak değerlendiriyorum.”dedi.

Toplum Gazetesi

İlgili haber

http://arkaradeniz.com/chp-ardesende-soka-ugradi/karadenizhaberleri