Ana Sayfa Yerel Siyaset Ardeşen'in AKP'li Belediye Başkanından SP'li vekile engel

Ardeşen'in AKP'li Belediye Başkanından SP'li vekile engel

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın Ardeşen'de yapacağı konferansa Ardeşen'in AKP'li Belediye Başkanından engel geldi.SP'li vekil Belediye salonuna konferans yapamayınca kahvehanede basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2018 Pazar 19:03
Ardeşen'in AKP'li Belediye Başkanından SP'li vekile engel

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın Ardeşen Belediyesi salonunda yapacağı konfrenans AKP'li Belediye Başkanının engeline takıldığı için kahvehanede gerçekleştiridli.

Günler öncesinde izni alınan ve kimin katılacağı belli olan konferansla ilgili olarak son anda Ardeşen'in AKP'li Belediye Başkanınında engel gelmesi müdahalenin yukarıdan yapıldığı şeklinde yorumlandı.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde, SP ilçe teşkilatı tarafından SP İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Cihangir İslam'ın konuşmacı olarak katılacağı konferans programı planlandı. Bugün saat 18.00'de yapılması planlanan konferans için Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki salonun rezervasyonu yapıldı. Konferansın günü ve saatiyle ilgili partililer ve vatandaşlar bilgilendirildi. Ancak dün gece SP İlçe Başkanı Hamza Eksilmez açıklama yaparak, konferansın yapılacağı belediye kültür merkezi içerisindeki salon rezervasyonunun Ardeşen Belediyesi tarafından iptal edildiğini söyledi. 

Ardeşen Belediye Salonunda yapılamayan etkinlik ilçe merkezindeki bir kahvehanede yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

CİHANGİR İSLAM: BELEDİYE BAŞKANI EMİR KULUDUR 

Bugün ilçeye gelen SP İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Cihangir İslam ise konu ile ilgili basın toplantısı düzenledi. İlçedeki bir kahvehanede gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunan İslam, "Belediyenin salonunda Saadet Partisi Ardeşen İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak davet edildik. Ancak dün gece geç saatlerde aldığımız habere göre, belediyedeki bu rezervasyonumuz yani girişimimiz belediye tarafından tek taraflı olarak iptal edilmiş. Bu haber üzerine bizde oturup arkadaşlarla ne yapacağımızı konuşup kararlaştıracağız. Bana partili arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre, Ardeşen Belediye Başkanı, kendisinin elinde olmayan imkanlarla bu rezervasyonu iptal ettiği şeklinde. Sayın belediye başkanına kızmayın. O gerçekten emir kuludur. Kendi üzerindeki iradenin talimatlarını dışına çıkamaz. Ona kızmayınız  ama seçimlerde durumunu tekrar değerlendiriniz" dedi.  
Ardeşen'in kendisi için dönüm noktası olduğunu belirten Prof.Dr. İslam, "Engellemelerin, haksız ve iftira kampanyalarının hangi boyutlara ulaşabildiği konusunda da bütün halkımıza adeta belge ve kanıt düzeyine gelmiştir. Bu süreçle ilgili aklıselim şekilde ne güzel bir yolla bu işin içinden çıkacağız" diye konuştu. 

Toplantıya SP Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, SP Rize İl Başkanı Muhammet Kaçar, SP Ardeşen İlçe Başkanı Hamza Eksilmez, partililer ve basın mensupları katıldı. Ayrıca CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı ve teşkilat üyeleri de destek amaçlı olarak toplantıda bulundu.

ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANI GÜLTEKİN: BU TASARRUF BANA AİTTİR

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, SP İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Cihangir İslam'ın konuşmacı olarak katılacağı konferans için ayrılan salon rezervasyonunun iptal edilmesi ile ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Söz konusu iptalin tamamen kendi tasarrufunda olduğunu belirten Başkan Gültekin'in yaptığı açıklama şöyle: 

"Saadet Partili Nazır Cihangir İslam’ın yüce Türk Milletinin Meclisi olan Gazi Meclisimizde yaptığı bir konuşmada '15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik bu ülkede, bunlara İslamcı filan demeyin' diyerek, 15 Temmuz Şehitleri ve Gazilerini hedef alıp, onlara hakaret etmişti. Tamda bu sebepten dolayı; SP Ardeşen İlçe Teşkilatının Nazır Cihangir İslam’ın konuşma yapması için Belediyemizden talep ettiği konferans salonunu kendilerine tahsis etmedik. Üzülerek duyuyor, okuyor ve görüyoruz ki Vatanına Bayrağına sahip çıkan, aziz Şehitlerimize Gazilerimize ve 15 Temmuz dirilişinin sembolü Cumhurbaşkanımıza hakaret eden bir ismin Ardeşen’de konuşmasına izin verilmemesi bazı kesimler tarafından çarptırılmak suretiyle Belediyemiz zan altında bırakılmak istenmektedir. Bundan mütevellit; Bu vatanı canları pahasına koruyarak can veren tüm 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri adına kamuoyuna saygı ile duyurulur. Not. Bu tasarruf sadece bana aittir." 

KİMİN KATILACAĞI BELLİ OLAN VE ÖNCEDEN İZNİ ALINAN BİR TOPLANTI İLE İLGİLİ SON ANDA ALINAN İPTAL KARARININ GEREKÇESİ ŞAŞKINLIK YARATTI.

Konferans ile ilgili olarak yer tahsisi için Belediyeye başvurulduğunda toplantının konusu ve kimin katılacağı bildiriliyor. Belediyeden alınan yer tahsisinden sonra konferansla ilgili duyurular yapılıyor. Kimin katılacağı belli olan ve ona göre yer tahsisi yapılan bir etkinlikle ilgili olarak Belediye Başkanının iptal gerekçesi olarak " 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini " sunması şaşkınlık yarattı. Kamuoyu şu soruyu sormaya başladı " Yer tahsisi yaparken bu niye aklınıza gelmedi ve Şimdiye Kadar Niye beklediniz? ..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık