Ana Sayfa Güncel ARDOFF , Ermenistan'da Türkiye'yi temsil etti..

ARDOFF , Ermenistan'da Türkiye'yi temsil etti..

Ardeşen Off-Road Spor Kulübü, Ermenistan Otomobil Sporları Federasyonunca, 20–21 Eylül tarihlerinde Ljevan’da düzenlenen yarışlara, Türkiye’yi temsilen katıldı.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 13:03
ARDOFF , Ermenistan'da Türkiye'yi temsil etti..

Türkiye’nin yanı sıra Gürcistan, Rusya, İran ve ev sahibi Ermenistan’dan birçok kulüp katıldığı yarışlarda, A, B ve C sınıfı olarak 3 farklı kategori düzenlendi. Ardeşen Off-Road Spor Kulübünü temsilen Pilot Mustafa Akcanca ve Co-Pilot Ayhan Gündoğan B sınıfı kategorisinde yarıştı. Ardeşen Off-Road Kulübüyle birlikte B sınıfı kategorisinde yarışan 12 araç etabın bozulması sebebi ile Finish’i göremedi.

Yarışlarla ilgili bir açıklama yapan TOSFED Rize İl Temsilcisi ve Kafile Sorumlusu Hakan Kurnaz,“Amacımız iki ayrı ülkeyi sporla kaynaştırmaktı. Ermenistan’dan daha önce birçok spor kulübü 3 kez ülkemize ve Rize’ye gelerek Ardoff Yarışlarına katıldılar. Bizler de ikinci kez Ermenistan’a giderek ülkemizi temsil ederek Ermenistan ve Türkiye arasında bir dostluk bağını güçlendirmeye çalıştık. Neticeye baktığımız da etap’ın bozulmasına bağlı olarak yarışı bitiremedik ve bir kupa veya madalya kazanamadık ama iki ülke arasında bir bağ oluşmasına katkı sağladık.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık