Ana Sayfa Yerel Gündem Arhavi ADD 19 Mayıs'ta 19 genci Samsun'a götürdü.

Arhavi ADD 19 Mayıs'ta 19 genci Samsun'a götürdü.

Lise ve dengi okullar ile yüksekokul öğrencileri arasında Satranç Turnuvası düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 19 gençi Samsun'a götürdü.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 14:38
Arhavi ADD 19 Mayıs'ta 19 genci Samsun'a götürdü.

Başkan Emine Hekimoğlu  konuyla ilgili şunları söyledi; "Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi   19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 19 Mayıs'ta  19 gençle  Samsun'a gitmek için Lise ve yüksek okul öğrencileri arasında Satranç Turnuvası düzenledik. Bir zeka oyunu  olan satranç ile ilgili 4. kez düzenlediğimiz turnuvamızı  13-14 Mayıs tarihleri arasında  Arhavi Spor Salonu'nda yaptık. Satranç antrenörü Aynur Bayraktar ve hakem Ali Bayraktar nezdinde 54 öğrenci ile tamamladığımız turnuvada dereceye giren 19 gençle 17 Mayıs akşamı Arhavi'den hareket ettik ve sabah Gerze'ye vardık. 18 Mayıs günü Gerze ve Sinop'ta müzeleri gezdik. Gerze'ye atanan önceki Arhavi kaymakamı Sayın Bülent Bayraktar'ın konuğu olduk ve 18 Mayıs'ta Gerze'deki Geruze Otel'de kaldık.19 Mayıs sabahı Samsun'a hareket ettik.11:30'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yaptıktan sonra yaklaşık 2 bin 500 kişilik grupla Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun'a gelişinde ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi'nin önünde toplandık. Türk Bayraklarıyla, Soma için yazılmış dövizlerle, baretlerle ve sloganlarla bir saat yürüyerek Anneler Parkı'na gittik. Burada Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata'ya cevabını okuduk. ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan konuşma yaptı.  Daha sonra Samsun Valisi sayın Hüseyin Aksoy'u  toplantı salonunda  ziyaret ettik, kendileri  ile sohbet ettik . Ardından. Bandırma vapuru, Müzeler ve hayvanat bahçesi gezildi ve akşam yola çıkıp sabaha karşı Arhavi'ye döndük.

            Gezimizin masraflarının bir kısmını; yaptığımız kermes ile karşıladık. Önemli bir kısmı olan konaklama ve yakıtımızı da yardımsever dostlarımız karşıladı. Bu vesile ile kendilerine ADD Arhavi Şubesi adına teşekkürler ederim.

            Son olarak; tüm yurdumuzu yasa boğan ve 19 Mayıs etkinliklerinin iptal edildiği Manisa Soma'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden yüzlerce madencimize Allah'tan  rahmet, ailelerine  sabır ve başsağlığı dilerim."dedi

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık