Ana Sayfa Magazin Arhavi Festivali sona erdi..

Arhavi Festivali sona erdi..

42.Uluslararası Arhavi festivali Hande Yener konseriyle sona erdi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2014 Salı 11:31
Arhavi Festivali sona erdi..

Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi'de geleneksel olarak düzenlenen 42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Hande Yener’in verdiği muhteşem konserle sona erdi. Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen festivalin son günkü etkinliğine, Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe, Ak Parti İl başkanı Erkan Balta, Arhavi Belediye Başkanı ve aynı zamanda festival komitesi başkanı olan Coşkun Hekimoğlu ile binlerce vatandaş katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, göreve atandıktan sonra Arhavi festivaline ikinci kez katılmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Artvin birçok konuda kendisini aşmış durumdadır. Artvin, Türkiye ekonomisine, Türkiye basınına, Türk siyasetine, Türk sanatına büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu katkıda en çok kimler daha çok öne çıkıyor dediğimizde de birçok Arhavili iş adamımızı, sanatçımızı ve özellikle müzisyenlerimizi görmekteyiz. Özellikle Arhavi, hem sanat anlamında hem de iş dünyasında ciddi anlamda etkin insanları görmekten büyük bir memnuniyet duymaktayım. Türk ekonomisine, Türkiye üretimine katkıda bulundukları için onları da Artvinliler adına huzurunuzda tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Uluslararası festival düzenlemenin çok kolay olmadığını belirten Vali Cirit, “Festivallilerin bir amacı vardır. Özellikle tanıtım ve turizm anlamında ilimizi en güzel şekilde temsil etmeyi başarmıştır. Özellikle Arhavi ilçemiz turizm anlamında, Mençuna Şelalesi’nden sahiline kadar bizlerin gülen yüzü olmuştur. Ben bu festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İyi eğlenceler diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise Arhavi festivaline her geçen gün ilginin arttığını belirterek, “Festivalin son gününde mahşeri kalabalığın olması Arhavililerin festivalleri profesyonel bir şekilde yaptığını göstermektedir. Festival her yıl daha farklı etkinliklerle zenginleştiriliyor ve geliştiriliyor. Arhavi festivalinin ülkemizin tanıtımına büyük bir katkı sağladığını söyleyebilirim. Buradan özellikle Arhavili iş adamlarımızın memleketlerine turizm alanında yatırım yapmalarını arzu ediyorum. Eğer ilimiz turizmden hak ettiği payı alacaksa, siz değerli işadamlarımızın bölgemize yatırımlarını bekliyoruz. İlçemizde konaklama tesisleri yok. Bu konuda özel sektörden ve işadamlarımızdan bölgeye ciddi yatırım yapmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, büyük özveri ve başarıyla sürdürülen festivalin bu yıl 42'incisini yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Amacımız güzellikleri paylaşmak, tanışmak, kaynaşmaktır. Kültür paylaşımıdır. Kendi kültürümüzü tanıtırken başka kültürleri de tanımak, anlamaktır. Barıştır, dostluktur, kardeşliktir." dedi.

Aynı zamanda Uluslararası Festivaller Birliği ve CİOFF üyesi olan Arhavi festivalinde etkinliklere katılarak katkı sunan yabancı ülkelerin halk dansları ekiplerine Vali Cirit, Milletvekili Kışla ve Belediye Başkanı Hekimoğlu tarafından plaket verildi. Üç gün boyunca süren ve gerek gündüz gerek gece olmak üzer farklı etkinliklerle dolu dolu süren festivalin 3. Gecesinde, sahneyi aynı zamanda sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu olan Aydın Kurtoğlu ve ünlü sanatçı Hande Yener’in verdiği muhteşem konserin ardından gece havai fişek gösterileri ile son buldu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık