Ana Sayfa Magazin Arhavi Halk Oyunları Ekibi grup yarışmalarında birinci oldu.

Arhavi Halk Oyunları Ekibi grup yarışmalarında birinci oldu.

Arhavi Halk Oyunları Ekibi Türkiye Finallerine gidiyor.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 19:40
Arhavi Halk Oyunları Ekibi grup yarışmalarında birinci oldu.

 Hayati Akbaş

ARHAVİ-Ordu ilinde yapılan Grup Yarışmalarında Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi 1 birincilik, bir 3. Lük ve birde 4. lük elde etti. Büyükler dalında yarışan ekip guruplarda 1.lığı elde ederek büyük bir başarıya imza attı ve Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Yarışmaları Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da takip etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2015-2016 faaliyet yılı programında yer alan Grup Yarışmalarında  Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi miniklerde  düzenlemesiz dalda 3. olurken,  gençler de düzenlemesiz dalda 4. oldu. Grup yarışmalarına damgasını vuran ise büyükler oldu. Büyükler dalında gösterdiği üstün performansla birinciliği elde eden Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi bu sonuçla Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

 Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu halk oyunları ekiplerinin ilçeyi en iyi şekilde temsil ettiklerinin altını çizerek, tüm ekibi tek tek tebrik etti. Büyükler dalında kazanılan birincilikten dolayı ayrıca mutlu olduklarını ve  Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibinin Türkiye Finallerinde de  Arhavi’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancını dile getirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avrupa Başkentlerinin isimlerinin anlamları..

Avrupa Başkentlerinin isimlerinin anlamları..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık