Ana Sayfa Çevre Arhavi'de HES'i protesto etti işinden atıldı…

Arhavi'de HES'i protesto etti işinden atıldı…

Arhavi'de yapılan HES inşaatlarını protesto eylemine katılan Osman Duman çalıştığı Noğa Çay Fabrikasından atıldı..

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2014 Cuma 23:13
Arhavi'de HES'i protesto etti işinden atıldı…

Arhavi'de yapılan HES inşaatlarına tepkiler artarken yaşam alanlarını savunanlara karşı baskılarda giderek artmaktadır.

11.07.2014 tarihinde Arhavi'de yapılan Kavak HES inşaatı için kaçak olarak yapılan hakkında yıkım kararı bulunan kaçak köprüyü protesto etmek için bir araya gelen vatandaşlar  köprünün yıkım kararını köprünün girişine asarak köprüyü trafiğe kapattılar..

Eylemin ilerleyen saatlerinde vatandaşlar saldırıya uğradılar ve çıkan olaylarda basın mensupları ve vatandaşlar yaralandılar..

BABASINI KORUDU ,HES ‘LERİ PROTESTO ETTİ İŞTEN ATILDI..

Olayların bulunduğu bölgede bulunan Noğa Çay Fabrikasında çalışan Osman Duman ,babasının da aralarında bulunduğu vatandaşların darp edildiğini görünce olay yerine gelerek vatandaşlarla birlikte saldırılara karşı koymaya başladı..

Polis ve jandarmanın olaylara müdahale etmesiyle olaylar yatışmış ve vatandaşlar direniş çadırına geri dönmüştü.

Arhavi'de yapılan HES'lere karşı mücadelenin giderek toplumsal tabanının genişlemesi ve tepkilerin daha geniş kitlelerle yapılması, yaşam savunucularına karşı farklı baskı yöntemlerin uygulanmasına neden olmaya başladı.

Osman Duman' da bu uygulamanın bir sonucu olarak bu akşam çalışmış olduğu Noğa Çay Fabrikasındaki işinden "Kemerköprü Köyü, Ciğani Bölgesinde yapılan HES protesto eylemine katıldığı için" atıldı.

Osman Duman , Ciğani bölgesinde yapılan Direniş Çadırının kurulmasında da aktif görev alan ve Arhavi'de HES'lere karşı  yapılan mücadelenin en önlerinde görev alan bir yaşam savunucusuydu.

Osman DUMAN'ın Facebook Sayfasındaki açıklaması

"ÖNEMLİ DUYURU. ARHAVİ NOĞA ÇAY FABRİKASİNDA SKANDAL !!! BUGÜN ARHAVİNİN KEMERKÖPRÜ KÖYÜNDEKİ HES EYLEMİNE KATILDIĞIM GEREKÇESİ İLE İDEOLOJİK VE SİYASİ GÖRÜŞÜMDEN DOLAYI İŞÇİ OLARAK ÇALIŞMAKTA BULUNDUĞUM KAVAK KÖYÜ DEREÜSTÜ MEVKİİNDEKİ NOĞA ÇAY FABRİKASINDAN ATILDIM......"

https://www.facebook.com/osman.duman.777

Toplum Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hemşinliler HES'e karşı tek yürek oldu..

Hemşinliler HES'e karşı tek yürek oldu..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık