Ana Sayfa Yerel Gündem Arhavililer Derneğinden Muhtarlara HES uyarısı

Arhavililer Derneğinden Muhtarlara HES uyarısı

İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) Yönetim Kurulu bir duyuru yayınlayarak HES firmaları ile işbirliği yapan muhtarları uyardı. Hayati Akbaş

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2014 Çarşamba 09:49
Arhavililer Derneğinden Muhtarlara HES uyarısı

İSTANBUL- İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) Yönetim Kurulu "Tüm Arhavi halkına ve muhtarlarımıza önemle duyurulur" başlığı altında bir duyuru yayınladı.

İSTAD duyurusunda şunlara değinildi: "Arhavi'mizde bazı muhtar arkadaşlar, HES doğa katliamını yapan firmalarla işbirliği yaparak köylerini, topraklarını, para simsarları ile işbirliği yaptıkları belirlenmiştir. Doğaya zarar veren HES'lere karşı olduğumuzu başından beri açıklamalarımız ve verdiğimiz gerek şikâyet dilekçeleri ile gerek açtığımız davalarla ve demokratik eylemlerle gösterdik ve mücadeleye devam ediyoruz.

 

Arhavi'mizin doğasının korunması ve gelecek nesillere bozulmamış bir doğa bırakmak bizlerin en önemli görevidir. Yapılan HES leri görünce nasıl bir doğa katliamı ile karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlamış durumdayız. İSTAD doğaya zarar verecek HES projelerini yaptırmamak için her platformda mücadelesine devam edecektir.

 

Bazı muhtar arkadaşlar İSTAD yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza; "Siz dışarıda yaşıyorsunuz buranın sahibi bizleriz siz karışamazsınız" diye düşüncesizce sözler sarf etmişlerdir. Anlaşılan o dur ki bu muhtar arkadaşlar köylerini kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ederek, firmalardan para alarak kendilerini tek yetkili zannedip köylülerine karşı sorumluluklarını bilinçsizce saptırmaktadırlar.

 

Sayın muhtar köylün sizi köyün menfaatlerini gözetmek için seçti, kendi çıkarlarınız için değil. Doğaya zarar veren Hes projelerine destek veren muhtarlarımızı çok iyi biliyoruz. Bundan sonra destekleri devam etmesi durumunda tek tek isim vererek deşifre edeceğiz.

 

HES lere karşı dik duruş ile köyüne doğasına sahip çıkan muhtarlarımızı yürekten kutluyoruz. Bu muhtarlarımıza bir çağrımız olacak. Muhtarlar bir birini iyi takıp edip kimin ne yaptığını çok iyi bilirler. Köyüne ve doğasına yalnız kendi şahsı çıkarları için çanak tutanları bizlere bildirmenizi rica ediyoruz www.arhavi.org sayfamızda tüm iletişim bilgilerimiz mevcuttur."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

53.Kolordu taraftar grubundan MHP'ye ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık