Ana Sayfa Güncel Arimder;'Ardeşen İHL İnşaatı 2015 yılında başlayacak'

Arimder;'Ardeşen İHL İnşaatı 2015 yılında başlayacak'

Ardeşen İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ARİMDER,Ardeşen İmam Hatip Lisesi İnşaatı'nın 2015 yılında başlayacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2015 Cuma 16:39
Arimder;'Ardeşen İHL İnşaatı 2015 yılında başlayacak'

Ardeşen İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ARİMDER’in 2014 yılı değerlendirme toplantısı ARİMDER binasında yapıldı.


Toplantıda konuşan, ARİMDER başkanı Mecit Moral 2015 yılına müjdeli haberlerle girdiklerini söyledi, Başkan Moral açıklamasında; “Uzun süredir yapımını planladığımız İmam-Hatip Lisesi okul inşaatı için Ensar Camii’nin yanındaki 7490 m² lik arsa ve üzerindeki inşaat, 3.729.000 Lira karşılığında kamulaştırılması için ödenek tahsis edilmiştir, arsada yapılacak olan okul inşaatı da 2015 yılı yatırım programına alınmıştır. Önümüzdeki günlerde sürpriz bir projeyi de açıklayacağız. Yatırımların bu aşamaya gelmesinde birinci derecede emeği geçen Sayın Milletvekilimiz Nusret Bayraktar’a, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı ve ARİMDER Başkan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu’na, yönetim kurulu üyelerime ve emeği geçen herkese kalbi şükranlarımı sunuyorum, Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

 

ARİMDER Başkanı Mecit Moral 2014 yılı çalışmalarını da şöyle sıraladı;

-          
- Ardeşen İmam-Hatip Lisesini tercih eden en yüksek puanlı 5 öğrencimiz umreye gönderilmiştir.

-          - Ardeşen İmam-Hatip Ortaokulu’nun 20 öğrencisi Merkez Erkek Kuran Kursu’nda eğitim görmektedir. Ayrıca kız öğrencilerimizden 14’ü Ardeşen Merkez Kız Kur’an Kursu’nda eğitim görmektedir.

-          - Acil ihtiyacımızı karşılamak adına Medine Erkek Öğrenci Yurdu tadilatı yapılmış olup okulumuzun hizmetine sunulmuştur.

-          - İmam-Hatip Lisesi kız öğrencilerinin Fatih Mahallesi’nde yeni yapılan okula taşınması çalışması yapılmıştır, ikinci dönem yeni okullarında eğitimlerine devam edeceklerdir.

-          - Sosyal ve kültürel faaliyetler bağlamında 2 konferans, geleneksel bayramlaşma programı, Suriye’ye 2 tır giyim yardımı malzemesi, basın açıklamaları ve İsrail’i telin gösterileri yapılmıştır.

-          - Dernek ve okullarımız arasında aylık mutat koordinasyon toplantıları gerçekleştirilmiştir.

-         -  Öğrencilerimizin ailelerine ve evlerine ziyaretler yapılmıştır.

-          - Sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde kültür gezileri yapılmıştır.

-         -  Derneğimizde Tefsir sohbetleri düzenlenmiştir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık