Ana Sayfa Yerel Siyaset ARTVİN CHP İL BAŞKANI SELİM BİLGİN'DEN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

ARTVİN CHP İL BAŞKANI SELİM BİLGİN'DEN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

CHP Artvin İl Başkanı Selim Bilgin, CHP'nin tek yürek yola devam ettiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2013 Salı 18:19
ARTVİN CHP İL BAŞKANI SELİM BİLGİN'DEN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısının ardından CHP Artvin İl Başkanı Selim Bilgin yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisinin tek yürek olarak yola devam ettiğini söyledi.

CHP Artvin İl Başkanı Selim Bilgin Ankara'da yapılan CHP İl Başkanları toplantısının ardından toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Selim Bilgin yaptığı açıklamada 81 il başkanı olarak Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını ifade etti.

Selim Bilgin Yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Rotasını kaybetmiş ülkemizi düzlüğe çıkarmak, barışı egemen kılmak vatandaşlarımızı mutlu etmek için Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını Türkiye için halk için kurmaya ihtiyacımız var. İşte bunun içindir ki birbirimize daha sıkı kenetlenerek Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nu başbakan CHP'yi de iktidar yapacağız. Ne yazık ki ülkemiz iyi yönetilmemektedir. Bu başıboş gidişe tek dur diyecek siyasi güç CHP'dir. Durum böyle olunca CHP'nin yani halkın iktidarını önlemek için içeriden ve dışarıdan çabalar olabilir. Bunların hepsinin farkındayız. İşimiz kolay değil bunu biliyoruz ama biz zoru severiz çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz.

Partimizin içinde kesinlikle bir ayrışma söz konusu değildir. Herkes her konuda farklı şeyleri düşünebilir. Bu demokrasinin gereğidir; ancak kişisel düşünce ve açıklamalarla hiç kimse CHP'ye zarar veremez vermemelidir. Bundan sonra bu tur girişimlere izin verilmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ne yapmak istediği parti programında açık açık yazılmıştır. Tüm Cumhuriyet Halk Partililerin parti programına uyma zorunluluğu vardır. Bu program hukukun üstünlüğünü, sosyal adaleti ve barışı egemen kılmayı amaçlamakta olup hiçbir yurttaşı ne etnik kimliği nede inançlarından ötürü birbirinden ayırt etmez.  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları içerisinde yaşayan herkes Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurlu ve birinci sınıf vatandaşıdır" dedi.

Yaptığı açıklamada Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile baş başa bir görüşme yaptığını ifade eden Bilgin bu görüşmede Kılıçdaroğlu'na Artvin ve Artvin'le ilgili bilgiler verip Artvin CHP İl Örgütü'nün Artvin'de ve bölgede yürüttüğü çalışmalar hakkında malumat verdiklerini dile getirdi.

Selim Bilgin Son olarak "Hedefimiz ne ezen, ne ezilen halkça kardeşçe bir ülke için çalışmak. Tüm hemşerilerime sesleniyorum gelin halkın iktidarını birlikte kuralım" diyerek konuşmasını sonlanırdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık