Ana Sayfa Yerel Siyaset Artvin CHP Merkez İlçe Gençlik Kollarından açıklama

Artvin CHP Merkez İlçe Gençlik Kollarından açıklama

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları: “Halkın iktidarını Halkla, Gençlikle el ele kuracağız”

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 20:20
Artvin CHP Merkez İlçe Gençlik Kollarından açıklama

Hayati Akbaş

ARTVİN CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları yazılı basın açıklaması yaparak Artvin gençliğine seslendi.

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Onurlu yaşamayı çalmadan kaçırmadan namusuyla yaşamayı bir görev bilmiş Artvin halkı ve Gazi Mustafa Kemal’in ilkeleri doğrultusunda hareket eden yiğit Artvin gençliği. Sizlere CHP Gençliği olarak saygılarımızı sunuyoruz.

Ülkemizin ve Artvin’imizin sorunlarına baktığımızda tek suçlunun AKP iktidarı olduğunu görmekteyiz. Mustafa Kemal’in bize bıraktığı Laik, Demokratik ve Halkçı yönetim anlayışından eser kalmadı. Geçmişe baktığımızda çiftçisine “ananında al git” diyen bir başbakan vardı. Eğitim sistemini 4+4+4 sistemiyle tam bir gerici eğitimi hazırlayan bir AKP hükümeti vardı. Hopa’da derelerine sularına sahip çıkan halka eşkıya diyen bir başbakan vardı. Halkın çocukları sokakta işsiz gezerken kendi Bilallerine gemicikler alan bir başbakan vardı. Artvin Cerattepe’de maden çıkarmak isteyen Mehmet Cengiz’le işbirliği yapan bir başbakan vardı. Ayakkabı kutularında milletin paralarını saklayan bakanlar ve çocukları vardı. Fetullah Gülen’le iş birliği yapıp iktidara gelenler şimdi paralel yapı diyerek vatansever gibi görünmeye çalışan AKP hükümeti vardı. Berkin Elvan’ları, Ali İsmail Korkmaz’ları özgürlük, adalet, hukuk istedikleri için öldüren bir Faşist AKP hükümeti vardı. Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi'nin açılış töreninde kendini padişahmış gibi yeni Türkiye marşı ile karşılatan ve Milli değerimiz olan İstiklal Marşımızı hiçe sayıp Türkiye Cumhuriyetini gericiliğe sürükleyen bir Recep Tayyip Erdoğan vardı. Ve bunlar gibi birçok olayla halka zulmeden AKP iktidarı var.

Ama bu Faşizmin karşısında dimdik duran Cumhuriyet Halk Partisi var. Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği var. Halkın yanından hiçbir zaman ayrılmadık ayrılmayız da. Onurumuzla, şerefimizle Artvin halkının hizmetindeyiz. Halkın iktidarını kurduğumuz günden itibaren hiç durmadan Halkın yararına çalışacağımıza ve çalmadan ayakkabı kutularını doldurmadan özgür bir Türkiye kurmak için çalışacağız. Faşist düzeni yıkıp Laik, Demokrat, Halkçı bir hükümetle milletimizi bu bataklıktan kurtarıp Ülkemizi Yüce Atatürk ün bahsettiği Çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın söz veriyoruz sözümüzün arkasında da duracağız.

Halkın iktidarını Halkla, Gençlikle el ele kuracağız. Yoksulluğun olmadığı yoksulluğun sıfırlandığı bir iktidar sözü veriyoruz. CHP iktidarın da ben yoksulum diyen hiçbir vatandaşımız kalmayacak.

Özgürlük arayışı yolunda Artvin halkına ve Gençliğe ihtiyacımız var. Gelin AKP Diktatörlüğünü hep birlikte yıkalım gelin işsizliği sıfırlayalım, gelin yoksulluğu sıfırlayalım, gelin atanamayan öğretmen bırakmayalım, gelin taşören işçilerini kadrolaştıralım, gelin asgari ücret tutarını yoksulluk sınırının üzerine çıkaralım, gelin Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sini hep birlikte kuralım, gelin Kürt’üyle, Türküyle, Alevi’siyle, Laz’ıyla, Ermeni’siyle kardeşçe yaşayalım, gelin Bayrağımıza, İstiklal Marşımıza, Vatanımıza hep birlikte sahip çıkalım.

Gelin Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşip bu bataklıktan çıkalım. Gelin gençliğimizi geleceğimizi kurtaralım. Halkın İktidarını Halk kuracak” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık