Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin CHP ve ADD'den Cumhuriyet çelengi

Artvin CHP ve ADD'den Cumhuriyet çelengi

Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü ve Atatürkçü Düşünce Derneği şube başkanlığı Atatürk anıtına çelenk koydular.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2014 Pazartesi 22:15
Artvin CHP ve ADD'den Cumhuriyet çelengi

Törene CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Yücel Kurt, ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve çok sayıda partili katıldı.  Saygı duruşu istiklal marşının ardından CHP merkez ilçe başkanı İlyas Şahin Hakkari Yüksekova İlçesinde hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Artvinli er Ramazan Köse’ye Allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diledi.

Ardından kürsüye konuşmalarını yapmak üzere CHP il Başkanı Ali Yücel Kurt geldi. İl başkanı Kurt’ta konuşmasına Artvinli şehidi tekrar hatırlatarak başladı. Kurt konuşmasının devamında ise; “Ülkemizin hukuktan eğitime, sağlıktan, çalışma hayatına ve üreten ekonomiye, Kürt sorunun çözümü ve yurttaşlıktan Yerel yönetimlerin güçlendirilmesinden özgürlüklere; üniversitelerin idari ve bilimsel bakımdan özerkliğinden, basın yayın ve haber alma özgürlüklerine; komşularımızla barışın yeniden tesis edilerek bölgemizin savaştan ve şiddetten arındırılmasına gerçek anlamda laikliğin uygulanmasından sosyal bir hukuk devletinin yeniden yapılandırılmasına kadar büyük bir özgürlük hareketine ihtiyaç vardır.

Ülkemizin bugün geldiği nokta maalesef bu ve benzeri sorunlarla başı derttedir. Ülkemizin ve devletimizin açıklık, saydamlık ve hesap verebilirlik, devletin vazgeçilmez yönetim prensiplerine dönüşmelidir. 1950'lerden bu yana defalarca yaşayarak öğrendiğimiz sağın ve siyasal İslam’ın temsilcileri sürekli iktidar olmalarına rağmen yukarıda bahsettiğim gibi ülkemizin sorunlarına asla kalıcı çözüm üretmedikleri gibi darbelerin ve tüm vesayet kurumlarının diktatoryal temsilcileri olmuşlardır.

Türkiye'yi muhafazakârlaştırma çabalarına karşı durmak, Cumhuriyetin evrensel değerlerine sahip çıkan kadrolar yetiştirmek ancak Cumhuriyet Halk Partisinin öne çıkmasıyla mümkün olur. Bu anlamıyla çözümün adresi bellidir. Bu adres Cumhuriyet Halk Partisidir.

Daha dün teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizin terör sorununun çözümü de Cumhuriyet Halk Partisinin Misakımilli düşüncesiyle ve ulusal birlik ve bütünlüğü sağlayan yurttaşlık duygusuyla vatana bağlılığı 90 yıldır sağlayan partimizin ilkelerinden biri olduğu da ne kadar net görülmektedir.

Ülkemizin bugün ki durumda Cumhuriyetimizin 91. yılını buruk bir sevinçle gururunu ve mutluluğunu paylaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük mücadeleler vererek kurduğu Cumhuriyet Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasını, aydınlık yarınların en önemli güvencesidir. " Ey yükselen nesil, İstikbal sizsiniz, Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" diyen

Atatürk, bizlere çok büyük görev ve sorumluluk vermiştir.

Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, onları daha da geliştirip yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Demokratik hak kullanımı söylemlerinin sözde kalmadığı, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğünün gerçek anlamda egemen olduğu, sosyal güvencesiz yuttaşların kalmadığı, sağlığın ve eğitimin ücretsiz olduğu, iş cinayetlerinin olmadığı, çalışma hayatının Avrupa normlarında terör tehdidinin olmadığı ve yarınını mutlu yaşama planlarını yapabilen insanların olduğu bir ülkede yaşamak hepimizin özlemidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü kutluyor başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından çelenk koyma merasimi sona erdi.

çoruhpostası

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık