Ana Sayfa Siyaset Artvin CHP'de istifalar...

Artvin CHP'de istifalar...

Artvin'de ön seçim yapılmaması üzerine Hopa-Ardanuç ve Borçka CHP İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri istifa etti.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2015 Pazartesi 15:31
Artvin CHP'de istifalar...

Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP Genel merkezinin 25. dönem milletvekili adayını belirleme için aldığı merkezi yoklama kararı nedeniyle Artvin’de üç ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. İstifalarını sunmak için Artvin CHP il binasında toplanan partililer İl yöneticileriyle bir araya gelerek yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptılar. Görüşmenin sonunda Hopa, Borçka ve Ardanuç ilçesi başkanları ve yöneticileri ilçe yönetiminden istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa eden ilçe yöneticileri adına açıklama yapan Hopa İlçe Başkanı Gökhan Bıyıklı şu ifadelere yer verdi, “ 15 Şubat 2015 günü yapılan Parti meclisi toplantısında İlimiz için alınan önseçim kararının Tabanımızda oluşturduğu memnuniyetsizlik sonrası, Gerek Parti yönetimindeki arkadaşlarımız gerek üyelerimiz kararın gözden geçirilerek önseçim talebimizin olduğunu İl Başkanlığı, Genel merkez ve Ulaşılacak tüm mercilere bildirdik.

Aradan geçen zaman içerisinde üyelerimizin ve bizlerin en demokratik ve haklı talebimiz muhataplarımızca değerlendirilmediği gibi, başta İl başkanlığı olmak üzere derdimizi anlatmak noktasında soruna çözüm için etkili olmayacak mercilere yönlendirilerek, tepkiler sözüm ona üst makamlara iletmiş görüntüsü vermiş, politik manevralarla zaman kaybettirilmiştir.

Genel başkanımız önseçime girdiği, Milletvekili çıkarma ihtimali Artvin’den daha düşük olan komşu ilimiz Rize’de, önseçim yapıldığı bir süreçte seçmenlerimizden iradelerini sandığa yansıtma fırsatını esirgeyen anlayışın Parlamenter demokrasi inancı sorgulanmalıdır.

Gelinen noktada, örgüt olarak verilen çabaların etkisiz olduğu gerçeğiyle karşılaşılmıştır. Ancak yaşanan infialin oluşturabileceği iç kırılmalar her geçen gün örgütümüze zarar vereceği gerçeği de ortadadır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu hassas dönem partimiz açısından ayrışarak ve iç çekişmelerle değil birleşerek ve bütünleşerek iktidar yolunda ilerlemeyi gerektirmektedir.

Halkımızın demokratik iradesini sandığa yansıtma yolunda verdiğimiz mücadelenin gereklerinin yerine getirildiği, ancak iç kırgınlıkların ve fikir ayrılıklarının seçim sürecinde devam edebileceği varsayımından partimizin başarısını etkileyerek olumsuzlukların yaşanabilmesini önlemek ve bir ölçüde örgütümüzün önünü açmak amacıyla Üzerimizde her zaman gururla taşıdığımız CHP yöneticiliğinden İstifa ediyoruz.

Yönetim kademesinde olmasak dahi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Partisi olan CHP’nin Her zaman bir neferi olarak yanında bulunarak destekleyeceğimin bilinmesini ister, saygılar sunarım” dedi.

Basın açıklamasının ardından üç ilçe başkanı ve yöneticileri istifalarını sundular. Öte yandan CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin yaptığı açıklamada; “ Bu şartlarda rahat çalışamayacağı nedeniyle partini önünü açmak için üç ilçemizde istifa edenler olmuştur” şeklinde konuştu.

CHP’de merkez yoklaması gerginliğinin hangi boyutlara ulaşacağı ise merak konusu.  

CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık