Ana Sayfa Güncel Artvin Halkevi Binasına Saldırı

Artvin Halkevi Binasına Saldırı

Maden çalışmasına ve ağaç kesimine karşı direnişin sürdüğü Artvin’de Halkevi binasına saldırı düzenlendi, binada maddi zarar oluştu

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2014 Çarşamba 11:34
Artvin Halkevi Binasına Saldırı

Artvin Cerattepe’de Cengiz İnşaat’ın örnekleme çalışması için bölgedeki ağaçları kesecek olmasına karşı harekete geçen, geçtiğimiz hafta şirketin çalışmalarını engelleyen ve direnişi nöbete dönüştüren Artvinliler, “kimliği belirsiz kişilerin” saldırılarına maruz kalmaya başladı. Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat’a karşı direnişin ön saflarında yer alanlardan Artvin Halkevi, gecenin ilerleyen saatlerinde saldırıya uğradı.

Halkevi’ne yapılan saldırıda binanın kapısı kırılarak içeri girildi ve içeride bulunan eşyalara ve kitaplara zararlar verildi. Saldırganların, cam kırığından olduğu düşünülen kan izlerine de rastlanıldı, bu izler içeride bulunan eşyalara da bulaşmış. Kanı peçeteyle durdurmaya çalışan saldırganların kan izleri yol boyunca devam ettiği gözlemlendi.

Olay yerine gelen polis inceleme başlattı.

‘Huzursuzluk istiyorlar’

Sendika.Org’a konuşan Artvin Halkevi üyesi Dursun Ali Koyuncu, yaptıkları değerlendirmede saldırının maden şirketinin çalışmalarına karşı mücadelenin yükselmesine paralel geliştiğine dikkat çekti. Kentin gergin olduğunu aktaran Karadeniz, daha önce de benzer saldırılar yapıldığını, kentteki gergin havanın bir huzursuzluğa dönüştürülmek istendiğini belirtti.

sendika.org

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık