Ana Sayfa Güncel Artvin Jandarmasından 'Güller Solmasın Projesi'

Artvin Jandarmasından 'Güller Solmasın Projesi'

Artvin İl Jandarma Komutanlığı Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için 'Güller Solmasın Projesi Başlattı'

Giriş Tarihi: 22 Mart 2015 Pazar 08:16
Artvin Jandarmasından 'Güller Solmasın Projesi'

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan "Güller Solmasın" isimli proje kapsamında; 03-06 Mart 2015 tarihleri arasında Merkez İlçeye bağlı Ortaköy, Murgul Damar Köyleri ve Yusufeli İlçe Merkezinde toplam 165 kadına, "Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi' kapsamında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Avrupa Birliği İşbirliğinde yürütülen "Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi" kapsamında eğitim alan ve Artvin İl Jandarma Komutanlığında görev yapan 3 Bayan Astsubay eğitici olarak görev yaptığı ifade edildi.

Kadınlara yönelik olarak Bayan Astsubaylar tarafından broşürler dağıtılarak,  şiddete maruz kaldıklarında 156 Jandarma ihbar, 155 Polis İmdat, 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Engelli Sosyal Hizmet Danışma Hattını arayabilecekleri anlatıldı.

Ayrıca konuyla ilgili olarak en yakın kolluk amiri, mülki amir, Cumhuriyet Savcılıkları ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine de başvuruda bulunabilecekleri hakkında bilgiler verildi.

Artvin İl Jandarma Komutanlığınca Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi kapsamında yapılan bu çalışmalar kaldığı yerden devam edeceği bildirildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık