Ana Sayfa Güncel Artvin Kafkasör Festivaline hazırlanıyor.

Artvin Kafkasör Festivaline hazırlanıyor.

Artvin Kafkasör Festivali’ne Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2016 Cumartesi 17:18
Artvin Kafkasör Festivaline hazırlanıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bu yıl 36’cısı düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali hazırlıkları başladı.8 – 10 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kafkasör Festivali için şehrin dört bir yanında itinalı çalışma sürdürülüyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ramazan ayından dolayı bu yıl8 – 10 Temmuz tarihleri arasında 3 günlük bir festival programı düzenledikleri belirtti. Kocatepe;”  Ramazan ayı dolayısıyla geciken festivalimiz hayvanların yaylalara daha geç kalmaması için festivali bu yıl 3 günle sınırlandırmak zorunda kaldık.  Program 8 Temmuz Cuma günü saat 18.00’de açılış töreniyle başlayıp Pazaryapılacak final güreşlerinin ardından ödül töreni ile sona erecek.

Kafkasör Festivali boyunca katılımcıların rahat edebilmeleri, güvenli bir biçimde eğlenmeleri ve festivalde trafik sorunu yaşamamaları için işi sıkı tutan Artvin Belediyesi festivale destekçi kuruluşlar ile Festival Hazırlık Komisyonu aracılığıyla Kafkasör hazırlıkları madde madde takip ediliyor.

Şehir Merkezi ve Kafkasör’de Yoğun Çalışma

Kafkasör Yaylası ve Şehir Merkezi'nde ağırlıklı bir biçimde gerçekleştirilen 36.Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali hazırlıkları hızlandırıldı.

Kafkasör Festivali dolayısıyla ilimize gelecek yerli ve yabancı turistler için şehrin görünümünün de güzelleştirilmesine çalışılıyor. Çevre temizliği, boyama çalışmaları ile birlikte kaldırımlardaki bordür taşları boyama ve düzenleme çalışmaları da hızlandırılmış durumda.

Arena Tribünlerinin Üzeri Kapatılıyor

Çalışmaların Kafkasör Festivali'ne yetiştirilmesi, şehrin bütünüyle temiz, yeşil ve düzenli gözükmesi için kısa bir zaman kalmasına rağmen tüm gayretle çalışmalar sürüyor. Kafkasör Yaylası'nda da düzenlenen çalışmalar ile de arena ve mesire alanlarında çeşitli düzenlemelerin yapıldığını ve özelliklede arena çevresinde, arena içi düzenleme, arena oturaklarının boyanmasıyla üzerinin kapatılmasıve ışıklandırılma çalışmaları da hız kazanmış durumda.

Kafkasör Yolu Asfaltlanıyor

3 yıldır bölüm bölüm yol genişleme, asfaltlama ve bariyerleme çalışmaları bu yılda 3. Etap olarak devam ediyor.  Bu kapsamda kalan bin 200 metrelik yolun asfaltlama ve düzenleme çalışmaları festival zamanına kadar yetiştirileceği bildirildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık