Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin Kamu-Sen'Aldatıldınız'

Artvin Kamu-Sen'Aldatıldınız'

Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, kamu çalışanları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2014 Cuma 07:52
Artvin Kamu-Sen'Aldatıldınız'

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, kamu çalışanları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Bayrak yaptığı açıklamada; Ey Kamu Çalışanı! 2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde sözde yetkili konfederasyon tarafından masada yüz üstü bırakıldın. Kanuna göre 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşme görüşmeleri hileli bir imza ile 7 gün içinde, 2 toplantı sonunda bitirildi.

Toplu sözleşme sonunda hiçbir ekonomik kazanım elde edilemediği gibi kazanılmış hakkın olan enflasyon farkı ödemesi dahi gasp edildi.

Memur maaşlarına yapılan 123 TL, emekli maaşlarına yapılan 140 TL’lik net artış, tarihi başarı olarak yutturulmaya çalışıldı.

123 liralık artış doğalgaza, elektriğe, suya, gıdaya yapılan zamlarla çoktan eridi, gitti.

Ailenin zorunlu harcamaları 10 ayda tam 410 lira yükseldi, memur maaşı kuşa döndü.

Bu haksızlıklara, hileli anlaşmalara, danışıklı dövüşlere, ahbap çavuş ilişkilerine “ARTIK YETER!” deme vakti geldi.

Memuru ve emekliyi yok sayan, sorunlarımıza çare üretmeyen, bizleri bütün bir yıl boyunca 123 liraya mahkûm eden ve 2015’de de %3+%3 zammı reva görenlere karşı,

Memuruyla, emekli, dul ve yetimiyle tüm vatandaşlarımızın feryadını duyurmak için,

Eriyen maaşların telafisi için,

Artmayan nöbet ücretleri, fazla mesai ödemeleri, döner sermayeler, ek ders ücretleri, ek ödemeler, özel hizmet tazminatları, sosyal yardımlar nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için,

4/C’lilere, yardımcı hizmetlilere verilen sözlerin tutulması için,

Belli kesimlere verilen maaş zammının, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi için,

Tam 1,4 milyar liraya saray inşa edip, Cumhurbaşkanlığına 200 milyon lira, milletvekili maaşlarına 1000 lira zam yapıp; bizlerden aldıkları vergileri, lojman kiralarını, yemek ücretini, kreş ücretini %10’un üzerinde artırıp, memurlara 123 lira zammı reva görenlere “Dur!” demek için,

2014 ve 2015 yıllarının şaibeli bir imzaya kurban edilmemesi için, Memur, emekli ve asgari ücretlinin hak gaspı var, sizler için meydanlardayız.

Yüzde 12 ek zam talebimizi haykıracağız. 6 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 12.30’da Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda, Tüm illerimizden gelen kamu görevlilerimizle meydanları dolduruyoruz. Haklıyız, hakkımızı talep ediyoruz ve mutlaka kazanacağız. Hâkim ve savcıya 1155 TL zam veriliyorsa memur ve emekliye neden verilmesin? Yaşanan adaletsizliğe dur demek için bütün kamu görevlilerini eylemimize destek vermeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık