Ana Sayfa Kültürel Artvin Tarihi Tekel Binası Müzeye dönüştürülüyor..

Artvin Tarihi Tekel Binası Müzeye dönüştürülüyor..

Artvin Tarihi Tekel Binası Müzeye dönüştürülüyor..

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma 05:48
Artvin Tarihi Tekel Binası Müzeye dönüştürülüyor..

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Kemal Cirit, restore edilerek müze haline dönüştürülecek tarihi tekel deposu binasında incelemelerde bulundu.

İl merkezi Çarşı Mahallede bulunan tarihi binayı yerinde inceleyen Vali Cirit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş’ten çalışmalar hakkında bildi aldı.

Artvin Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Artvin İl Özel İdaresi’nin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Desteği ile ortaklaşa başlatmış olduğu “Dünle Bugün Arasındaki Bağı Güçlendirme Projesi” kapsamında, yıllarca tekel depo binası olarak hizmet veren tescilli tarihi binası restore edilerek Artvin’in ilk müzesi haline dönüştürülüyor.

D.O.K.A. dan 358.362,93 TL destek almaya hak kazanan projeye, Artvin İl Özel İdaresince 145.119,07 TL katkı sağlandı.  İlk etapta,  restorasyonda uygulanacak olan projelerin çizimi ve ilgili Bölge Koruma Kuruluna onaylatılması işi 39.195.16 TL’ye ihale edilerek gerçekleştirildi.  

Onaylı projeler doğrultusunda restorasyon uygulamalarının yaptırılması amacıyla belli istekliler arasında yapılan ihale, 15.10.2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir.  475.485,060 TL’ye ihale edilen işin tamamlanma süresi 250 gün olarak belirlenmiştir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fındıklı'da Film günleri başlıyor..

Fındıklı'da Film günleri başlıyor..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık