Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin TMMOB'tan 40.ve 25.yıl plaketleri

Artvin TMMOB'tan 40.ve 25.yıl plaketleri

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Artvin İl temsilciliği tarafından düzenlenen gecede meslekte 40’ıncı ve 25’inci yılını doldurmuş üyelere plaket ve onur belgesi verildi

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2014 Pazartesi 07:54
Artvin TMMOB'tan 40.ve 25.yıl plaketleri

Hayati Akbaş

ARTVİN-TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Artvin İl temsilciliği tarafından düzenlenen gecede meslekte 40’ıncı ve 25’inci yılını doldurmuş üyelere plaket ve onur belgesi verildi.

Artvin Koru Otel Restoranda TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Artvin İl Temsilcisi Ferit Demiröz, yönetim kurulu üyeleri; Ender Öz, Murat Çağlı, Melik Kös, Gülsüm Öztürk Aymen’in organize ettiği yemekte meslekte 40’ıncı ve 25’inci yılını doldurmuş kişilere onurluk ve onur belgesi verildi.

Gecede bir konuşma yapan meslek erbaplarından Yücel Pınar meslekte 40’ıncı ve 25’inci yıllarını dolduran meslektaşlarının geçirmiş oldukları bu yılları yad etmek ve anılarını dinlemek ve uzun süredir bir araya gelemeyen dostlarla bir araya gelmek için bu geceyi organize ettiklerini söyledi.

Pınar, “Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen ve bu geceye katılarak etkinliği anlamlı hale getiren meslektaşlarıma ve eşlerine teşekkür ederek saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından plaket ve onur belgeleri takdim edilirken plaketlerini alan meslek erbapları ortak düşünce olarak kendilerini böyle anlamlı bir gecede bir araya getiren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Artvin İl Temsilcisi ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

Meslekte 40’ıncı yılı dolduran kişilerden biride Artvin’de yerel gazetelerde yazdığı köşe yazılarıyla da tanınan Mithat Tahtalı’ydı. Mithat Tahtalı plaketini ve onur belgesini oğulları Kahraman Tahtalı ve Fatih Tahtalı’nın elinden aldı.

Tahtalı yaptığı konuşmada, 1974 yılında hiç aklından geçmeyen bir şekilde Artvin Orman Bölge müdürlüğünde memuriyetle mesleğin içine girdiğini göz açıp kapayana kadar 40 yılı geride bıraktığını söyledi.

İki oğlunun da kendi meslektaşı olduğunu belirten Mithat Tahtalı konuşmasında herkese mesleğinde başarılı ve sağlıklı bir kariyer dileyerek meslekte dürüstlüğün önemine vurgu yaptı.

Meslekte 40’yılını doldurmuş 9, 25’inci yılını doldurmuş 5 kişiye plaketlerinin takdiminin ardından toplu olarak hatıra fotoğrafını çektirilirken gece eski ve eskimeyen dostların muhabbetiyle geç saatlere kadar devam etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık