Ana Sayfa Eğitim Artvin Türk Eğitim-Sen Görevlendirmelerin peşinde.

Artvin Türk Eğitim-Sen Görevlendirmelerin peşinde.

Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak görevlendirmelerle ilgili yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2014 Salı 16:37
Artvin Türk Eğitim-Sen Görevlendirmelerin peşinde.

Tolga Gül

ARTVİN-Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak görevlendirmelerle ilgili yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

        Yapılan açıklamada; “2014 Yılı Müdürlüğe İlk Defa ve Yeniden Görevlendirmeye İlişkin Sözlü Sınav Puanlarını gösterir sonuç, 28 Ekim 2014 Salı Günü saat 15.43’te il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı. Açıklanan sonuçları, sözlü sınava girenler gibi Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi olarak bizde merakla bekledik. Sonuçları inceledik. Değerlendirdik. Ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’ a soruyoruz. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine ilişkin yönetmelik çerçevesinde eğitim kurumlarımıza müdür olarak görevlendirilecek yöneticiler için 16-23 Ekim 2014 tarihleri arasında müdürlüğünüz toplantı salonunda yaptığınız sözlü sınavda, mülakata aldığınız yönetici adaylarının sınavlarını yaparken ve sonrasında yaptığınız değerlendirmeyi doğruluk-dürüstlük-hak-hakkaniyet-adalet-liyakat ölçülerini gözeterek yaptığınızı ya da hiçbir şekilde hiçbir kimseye imtiyaz tanımadığınızı, torpil yapmadığınızı, birilerinin ya da bir grubun size liste hazırlatmadığını, bir sendikanın üzerinizde baskı kurup isim listesi vermediğini; “O halde seninle beraber tövbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol!  Aşırı gitmeyiniz. Çünkü O, yaptıklarınızı çok iyi görendir.” Kur’an-ı Kerim Hûd Suresi 112. Ayet, “Dürüstlük; her yerde, her zaman ve her konuda, kendi aleyhimize de sevdiklerimizin aleyhine de olsa, sadece doğruların ve dürüstlerin yanında, yanlışların ve yanlış yapanların karşısında yer almaktır.” Kur’an-ı Kerim Nisa Suresi 4. Ayet,

       “Yemin olsun ki biz, onlardan öncekileri de fitne yoluyla denemişizdir. Allah, özüyle sözü bir olanları elbette bilecektir. Ve O, yalancıları da elbette bilecektir.” Kur’an-ı Kerim Ankebût Suresi 3. Ayet,

        “Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.”

Kur’an-ı Kerim Maide Suresi 8. Ayet, Ayeti Celileleri üzerine yemin ederek, yaptığınızı ya da yapmadığınızı açıklayabilecek misin?  Cevap ver! Ey Mustafa YANMAZ!  Bir önceki müdürlük değerlendirmelerinde müdürlük unvanını taşıyamadığı gerekçesiyle verilen notla 75 puan barajı altında bırakılan kişilerden,  2014 Yılı Müdürlüğe İlk Defa Ve Yeniden Görevlendirmeye İlişkin Sözlü Sınav Puanları listesinin 91. sırasında yer alan Şerif Kurt, aradan geçen 54 gün içinde nasıl bir gelişme gösterdi de 94 (Doksan Dört) alarak en yüksek puana ulaştı? Cevap ver! Ey Mustafa Yanmaz!

           Şerif Kurt, Yusuf Saraç, Hasan Çepni, Aysun Anlaş, Aşkın Aksoy, İbrahim İnce, rakiplerine göre çok yüksek puanlar verilmesinin Eğitim Bir-Sen isimli sendikada üye ve yönetim kademesinde bulunmalarının bir etkisi olmuş mudur? Cevap ver! Ey Mustafa Yanmaz!  Milli Eğitim şube müdürü atamalarını Danıştay iptal etmiştir. Danıştay kararı ile atamaları usulsüz olan şube müdürlerinin yaptığı mülakatlar sizce hukuki midir? Cevap ver! Ey Mustafa Yanmaz! 

Bilesin ki, “Mahkeme kadıya mülk değildir.” Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların hesabı elbet bir gün sorulacaktır. Allah korkusu olmayan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın teşkilatlarına sızmış bu eyyamcı çetelere ahirette cehennemin de var olduğunu hatırlatıyoruz. Bu çetelerle bu dünyadaki hesabımızı da aklımızın bir kenarına not ediyor, hesap gününü sabırla ve dik bir duruşla bekliyoruz. Ve her şeye rağmen, “Yezit ile su içmektense, Hüseyin’le ölmek güzeldir” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık