Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin'de 2/B Çalışmaları ile ilgili toplantı düzenlendi.

Artvin'de 2/B Çalışmaları ile ilgili toplantı düzenlendi.

Orman Kadastro Çalışmaları ve 2/B uygulamaları Konusunda Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 22:18
Artvin'de 2/B Çalışmaları ile ilgili toplantı düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda il ve ilçedeki muhtarların katılımıyla “Orman Kadastro çalışmaları ve 2/B Uygulamaları” hakkında toplantı yapıldı.

Toplantıya Orman Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Temur, Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Naci Yaman, Orman Bölge Müdürü M.Sedat Ecevit, Bölge Müdür Yardımcıları Muammer Tizi ve Ali Uzuncan, Artvin Kadastro Müdürü İbrahim Beşli, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdür V. Cavit Hafızoğlu, Mühendisler ve Muhtarlar katıldı.

Açılış konuşmasında Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Temur; “Son çıkan 6495 sayılı kanuna göre, daha önce “Arazi Kadastrosu” yapılıp, Orman Kadastrosu yapılamayan köylerde, Orman Genel Müdürlüğümüz ve Kadastro Genel Müdürlüğü İle çalışma yapılıyor. Bu Çalışma 6-7 aya kadar biter. Bu çalışmadan sonra Artvin de 2/B çalışması yapılacak. Bu konularla ilgili sizleri bilgilendirmek, talep ve sorunlarınızı dinleyerek, kanun hükmünde çözüm bulmak için buradayız” ifadelerine yer verdi.

Karşılıklı soru cevap şeklinde yapılan toplantıda muhtarlar talep ve sorunlarını dile getirdiler. Toplantıya katılanlar toplantının sonunda Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Temur’a teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık