Ana Sayfa Yerel Gündem Artvin'de 5 Parti İl Başkanından Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek…

Artvin'de 5 Parti İl Başkanından Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek…

Artvin Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya gelen başkanlar Cumhurbaşkanı ortak adaylarına destek açıklaması yaptılar.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2014 Perşembe 16:45
Artvin'de 5 Parti İl Başkanından Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek…

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya gelen Artvin'de teşkilatı bulunan 5 il başkanı 10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ortak adayları olan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması yaptılar.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül'ü ziyaret eden BTP İl Başkanı Nuri Keskin, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, DSP İl Başkanı Hüseyin Öztürk, DP İl Başkanı Sevinç Yıldırım ve MHP İl Başkanı Nedim Özer, ziyarette Cumhurbaşkanı adayları olan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek açıklaması için hazırladıkları ortak metni okudular ve altına imzalarını attılar. İl Başkanları adına hazırlanan ortak metni İl Başkanlarını temsilen bayan il başkanı olan DP İl Başkanı Sevinç Yıldırım okudu. Sevinç Yıldırım metni okumadan önce 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle tüm basın mensuplarının basın bayramlarını kutlarken sansürsüz bir medya temennisinde bulundu.

Sevgiyi Ekmek İçin Ekmeleddin İhsanoğlu

" Artvin Halkına Saygıyla Duyurulur

10 Ağustos 2014'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı alan siyasi partilerin Artvin İl Başkanları olarak bizler de bir araya gelerek Artvinli hemşerilerimizi Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermeye davet ediyoruz.

BTP, DSP, DP, MHP, CHP İl Başkanları olarak diyoruz ki; Bizler hiçbir partinin cumhurbaşkanını seçmiyoruz ve kuvvetler ayrılığı ilkesini pekiştirmeyi, nefret ve şiddet dili yerine sevgi ve barışı hakim kılmak ve siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimi kucaklayacak olan kişiye oy verelim diyoruz.

Saygıdeğer Artvin Halkı; Türkiye'de 9 siyasi parti Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek konusunda Kuvai Milliye ruhuyla görüş birliğine varmışlardır. Bunun ülkemizde ilk defa önemli bir toplumsal uzlaşma olduğu da bir gerçektir. Bu 9 parti, kendi parti çıkarlarından ziyade devletin çıkarlarını her türlü parti çıkarının önünde görerek böylesi bir birlikteliği gerçekleştirmişlerdir. Artvin'de temsilcilikleri bulunmayan diğer 4 siyasi partiye gönül verenlerin de bu bilinçte olduğunu bilmekteyiz. 

Ayrıca, Türkiye'de sağda veya solda adlarını buradan sayamayacağımız kadar bir çok vakıf, sendikalar, sivil toplum örgütleri dahil olmak üzere Ekmeleddin İhsanoğlu'na desteklerini bildirmişlerdir.

Bizler de Artvin yöneticileri olarak, partilerimizin büyük bir ciddiyetle ortaya koydukları iradeyi kararlılıkla sonuna kadar desteklemekteyiz. Bu anlamda, Artvin halkını da Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemeye davet ediyoruz.

Değerli Artvin Halkı; seçimlerde bir partinin Cumhurbaşkanını değil Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Adayımız hiçbir siyasi kimliği olmayan, hiçbir siyasi partiye üyeliği bulunmayan tarafsız bir Cumhurbaşkanı adayıdır. Ülkemize vatandaşlık bağıyla bağlı olan her kesimin adayı olup, herkesi kucaklayabilecek bir adaydır.

Ekmeleddin İhsanoğlu, bu iktidar karşısında gerginliği azaltacak, Ortadoğu ve dünyada itibarımızı tekrar yükseltecek, özellikle Avrupa Birliğinde, ABD'de ülkemizin itibarını saygın seviyeye çıkartacak bir adaydır.

Ekmeleddin İhsanoğlu, tüm inanç ve kimliklere eşit ve tarafsız davranacak, herkesi kucaklayacak bir Cumhurbaşkanı olmak, Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetin temel değerlerini manevi değerlerimizle birleştirecek, ülkemizin birikmiş sorunlarına yeni çözümler üretecek, ötekileştiren değil birleştiren, sadece bir kesimi değil, tüm kesimleri temsil eden Cumhurbaşkanı olacağına inancımız tamdır.

Bu nedenlerden dolayıdır ki, sandığa giderek tercihimizi kullanmak zorundayız. Bu seçimde ülkemiz için, devletimiz için, çocuklarımızın geleceği için, huzurlu bir ülke için sandığa gitmeliyiz.

Bütün bu duygu ve düşüncelerimizle aziz milletimizin huzuruna çıktık. Son olarak bizler diyoruz ki;

Hayatımızın mutluluğu için,

Geleceğimizin nasıl olacağını görebilmek için,

Demokrasi, Hukuk, Kardeşlik EKMEK için,

Ekmeleddin Bey'e desteğinizi EKİN.

Birliği EKMEK için,

Dirliği EKMEK için,

Saygıyı EKMEK için,

Sevgiyi EKMEK için,

Kısacası, EKMEK için EKMELEDDİN Bey Diyoruz.

24 Temmuz Basın Bayramını tebrik ederken, Türk Milletinin ve Bütün İslam Aleminin Kadir Gecesini ve Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

CHP Fındıklı : Karali Çay Fabrikası halk sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık